Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
23/10/2021 - 00:20

Uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w piżamach. To był wyjątkowy dzień

To był niezwykły dzień dla nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Krużlowej Wyżnej. Wszyscy przyszli na lekcje w piżamach. W ten sposób chcieli okazać swoją solidarność z dziećmi chorymi na nowotwory, które na co dzień przebywają na oddziałach szpitalnych i piżama dla nich jest codziennym strojem.

20 października był wyjątkowym dniem dla uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Krużlowej Wyżnej. Wolontariusze ze szkolnego koła wolontariatu odpowiedzieli pozytywnie na apel Fundacji „Gdy Liczy się Czas” i zorganizowali w szkole „dzień w piżamie”. To wydarzenie miało na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci chorych na nowotwory.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się w akcję i w tym dniu przyszli do szkoły w piżamach. Inicjatywa miała wzbudzić refleksję i poczucie empatii z dziećmi chorymi przebywającymi na oddziałach szpitalnych, dla których piżama jest codziennym strojem.  

- Zaangażowanie wszystkich przerosło nasze oczekiwania. W szkole można było obejrzeć prawdziwy festiwal piżam. Uczniowie solidaryzowali się z dziećmi chorymi onkologicznie między innymi poprzez wykonywanie rysunków, ale największym wyrazem wsparcia były zebrane datki – wyjaśnia Anna Śniadecka ze Szkoły Podstawowej w Krużlowej Wyżnej.

- W szkole liczącej  355 uczniów, wolontariusze zebrali 4034,59 zł. Organizując akcję liczyliśmy na wsparcie, ale nie sądziliśmy, że serca naszych uczniów, rodziców i pracowników szkoły są aż tak otwarte na potrzeby innych. Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywny udział w „Dniu Piżamy”. Na długo pozostanie on w naszej pamięci. Szczególne podziękowania składamy rodzicom naszych uczniów, którzy przygotowali stroje piżamowe swoim pociechom oraz przez swoje dzieci hojnie wsparli akcję – dodaje. (opr. r.gajewski@sadeczanin.info Źr. i Fot. Anna Śniadecka)

Dzieci i nauczyciele przyszli do szkoły w piżamach. Zebrali ponad 4 tys. złotych
To był niezwykły dzień dla nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Krużlowej Wyżnej. Wszyscy przyszli na lekcje w piżamach. W ten sposób chcieli pokazać swoją solidarność z dziećmi chorymi na nowotwory, które na co dzień przebywają na oddziałach szpitalnych i piżama dla nich jest codziennym strojem.


Dziękujemy za przesłanie błędu