Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
18/04/2023 - 16:00

Ten "fotoradar" pojawił się niedawno w regionie! To absolutnie unikatowy model

Widząc przy drodze żółte urządzenie na słupie, kierowcom od razu zapala się w głowie lampka ostrzegawcza. Nie może zatem dziwić, że jadący przez Trzycierz wyraźnie zwalniają. Stojący tam „fotoradar” jest unikatowy na skalę całego regionu.

Fotoradar w Trzycierzu

Fotoradary są prawdziwym postrachem kierowców. Mamy je również w naszym regionie, o czym wielu mieszkańców zdążyło się już przekonać, płacąc mandaty za przekroczenie prędkości. Nieraz zdarza się, że pojawiają się nowe. Ten, który stanął w Trzycierzu (gmina Korzenna) wyróżnia się jednak najbardziej.

Choć przypomina prawdziwe urządzenie, to jest tak naprawdę atrapą. Łatwo się na to nabrać zwłaszcza, kiedy z daleka zobaczymy na słupie charakterystyczny żółty kolor. Samochody więc w tym miejscu wyraźnie zwalniają, obawiając się, że zostaną sfotografowane.

„Fotoradar” pojawił się w Trzycierzu w nocy z niedzieli na poniedziałek wielkanocny, która w regionie jest często nazywana „psotną nocą”. Różnego rodzaju psikusów wówczas nie brakuje. Niestety, bardzo często zdarza się również, że przybierają formę aktów wandalizmu.

Mandaty z fotoradarów w powiecie nowosądeckim

Atrapa zdjęcia nam nie zrobi. Zupełnie inaczej jest w przypadku prawdziwych fotoradarów, które często przyłapują kierowców na zbyt szybkiej jeździe. Jako przykład wystarczy podać chociażby sytuację z ubiegłego roku. Kierowca Opla przekroczył wówczas prędkość o 62 km/h, za co musiał zapłacić 2 tysiące złotych mandatu i dostał 10 punktów karnych. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. ([email protected], fot.: RG)Dziękujemy za przesłanie błędu