Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
26/10/2019 - 10:50

Tej obietnicy starosta musi dotrzymać! Obiecał uczniom z Rdziostowa chodnik

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski 25 października spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Rdziostowie. Uczniowie zaprosili go w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” związanej z bezpieczeństwem na drogach. Ale najważniejsze jest to, że włodarz powiatu obiecał im wybudować chodnik!

„Odblaskowa Szkoła” to akcja, która odbywa się cyklicznie w całej Małopolsce w ramach konkursu – w tym roku jest już to dziesiąta edycja – organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Głównym celem akcji jest propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się dzieci po drogach publicznych. Uczniowie z Rdziostowa przyjęły starostę ubrane w odblaskowe kamizelki a od starosty otrzymały odblaski, które można nosić przypięte do plecaka lub nałożyć na ubranie.

Zobacz też: Ruch wahadłowy na Wyspiańskiego w Nowym Saczu. Będą korki? [ZDJĘCIA]

Dzieci same zwróciły się do starosty z prośbą o budowę chodnika, który połączyłby Rdziostów i Chełmiec. To trasa uczęszczana przez pieszych, ale też niebezpieczna z uwagi na duży ruch samochodowy. Co odpowiedział Marek Kwiatkowski?

- Mamy tę inwestycję w planach na przyszły rok. Nie jest wykluczone, że już na wiosnę prace będą zakończone. Bezpieczeństwo pieszych jest dla nas sprawą priorytetową. Staramy się szybko reagować i rozwiązywać problemy w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Dziękuję za waszą wizytę i za to, że promujecie zasady bezpiecznego poruszania się. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, kiedy chodnik będzie już gotowy, przespacerujemy się nim od Chełmca do Rdziostowa – zadeklarował gospodarz powiatu.

Zobacz też: Chełmiec: ile gmina wydała na drogi? Odpowiedź sparaliżuje pracę "komunalki"!

Budowa kolejnych odcinków chodnika wzdłuż drogi powiatowej biegnącej w Dolinie Smolnika trwa od wielu lat. Odcinek od Rdziostowa do Chełmca sfinalizuje przedsięwzięcie. Warunkiem jest jednak zabezpieczenie połowy wartości inwestycji przez władze gminy Chełmiec, która musi wykonać niezbędny projekt budowlany i uzyskać pozwolenie na budowę.

ES [email protected] Fot. Maria Olszowska

Tej obietnicy starosta musi dotrzymać! Obiecał uczniom z Rdziostowa chodnik
Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski 25 października spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Rdziostowie. Uczniowie zaprosili go w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” związanej z bezpieczeństwem na drogach. Ale najważniejsze jest to, że włodarz powiatu obiecał im wybudować chodnik! Fot.: Maria Olszowska


Dziękujemy za przesłanie błędu