Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
29/04/2022 - 11:40

Takim autem będą jeździć niepełnosprawne osoby z Rytra [ZDJĘCIA]

142 800 złotych warte jest widoczny na zdjęciu samochód, który Rytro kupiło robiąc ukłon w stronę niepełnosprawnych mieszkańców ze swojego terenu. Kto będzie korzystał z tego pojazdu?

Takim autem będą jeździć niepełnosprawne osoby z Rytra [ZDJĘCIA]

– To samochód, którym będziemy przewozić niepełnosprawnych mieszkańców gminy, którzy korzystają z dziennego domu opieki w Barcicach prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo". Wozimy te osoby codziennie a nasz stary samochód był już bardzo wysłużony. Bardzo się cieszę, że dzięki nowemu autu będziemy mogli zapewnić im godne warunki – komentuje wójt Jan Kotarba.

Zobacz też: Obraz dnia: Rytro 13 kwietnia 2022 rok. Rośnie mały tygrys Sądecczyzny

Zakup nie byłby możliwy, gdyby nie dofinansowanie, które gmina otrzymała z PFRON – 90 300 zł i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 33 800 zł a 18 700 zł Rytro wyłożyło z własnego budżetu. – Chciałbym przy okazji podziękować szczególnie pani Marcie Mordarskiej dyrektor PFRON i zarazem radnej Sejmiku Małopolskiego za okazane wsparcie dla naszej gminy – zaznacza na zakończenie Kotarba. ([email protected] Fot.: UG w Rytrze)

Takim autem będą wozić osoby niepełnosprawne z Rytra
Gmina Rytro kupiła nowe auto dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Fot.: UG w Rytrze


Dziękujemy za przesłanie błędu