Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
14/07/2022 - 19:35

Tak się przekuwa miliony w prawdziwe centrum gminy Podegrodzie [ZDJĘCIA]

Zaglądamy do sąsiedztwa byłej szkoły rolniczej w Podegrodziu, którą gmina przekształciła w centrum dla seniorów i siedzibę OPS. Trwają właśnie prace przy budowie parkingów z prawdziwego zdarzenia i jednocześnie bazarku podegrodzkiego.

Zobacz też: Podegrodzie ma nowego radnego. Są wyniki wyborów uzupełniających

Budynek zajmowany wcześniej przez szkołę rolniczą wraz z okolicznym terenem gmina Podegrodzie kupiła od Starostwa Powiatowego już w styczniu 2020 roku za 1 400 000 zł. W jego przystosowanie, przekształcenie w Dzienny Dom Seniora i siedzibę OPS zainwestowała kolejne 2 000 000 zł.

Ale na tym nie koniec, bo w skład przejętego wraz ze szkołą majątku wchodzi też pokaźna działka, na której od początku samorząd chciał w konkretny sposób zagospodarować – zrobić parking z prawdziwego zdarzenia, prawdziwe targowisko dla lokalnych producentów żywności, rolników i rękodzielników a w ramach ukłonu w stronę dzieci i młodzieży wymarzony przez nich skate park.

Zobacz też: Jest umowa na remont „spinacza” dwóch powiatówek w Stadłach

Na załączonych do publikacji zdjęciach widać dwa elementy tej układanki. – Robimy parking na 12 miejsc, który ma służyć na potrzeby obsługi OPS i Domu Seniora chociaż seniorzy nie korzystają z aut, bo są tu na miejsce dowożeni. Na parkingu ułożona jest już kostka brukowa. Jednocześnie trwają prace przy drugim, osobnym i znacznie większym parkingu, który pomieści minimum 60 aut a budowany jest z myślą o funkcjonowaniu targowiska. Stanie tu też 10 ładnych i estetycznych straganików. Podobnie jak skate park te zadania mają być gotowe zgodnie z umową do listopada, ale patrząc na tempo prac uda nam się wszystko dopiąć znacznie wcześniej – komentuje wójt Stanisław Banach. ([email protected] Fot.: UG w Podegrodziu)

Tak się przekuwa miliony w prawdziwe centrum gminy Podegrodzie
Zaglądamy do sąsiedztwa byłej szkoły rolniczej w Podegrodziu, którą gmina przekształciła w centrum dla seniorów i siedzibę OPS. Trwają właśnie prace przy budowie parkingu z prawdziwego zdarzenia i targowiska.


Dziękujemy za przesłanie błędu