Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
25/04/2018 - 17:45

Świętowali otwarcie boiska przy Szkole Podstawowej numer 15

Otwarcie boiska sportowego i siłowni na świeżym powietrzu powiązane było z dniem otwartym Szkoły Podstawowej nr 15. Inwestycję zrealizowano z Budżetu Obywatelskiego.

Przecięcia wstęgi dokonał Jerzy Gwiżdż. - Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj otworzyć to piękne boisko. To chwila, w której jest jakaś wewnętrzna radość z tego, że coś się zrobiło, coś się komuś przekazuje. Dziękuję bardzo wszystkim za to, że mogliśmy tę inwestycję przeprowadzić  w krótkim czasie; przede wszystkim panu dyrektorowi Tomaszowi Łuczkiewiczowi z Wydziału Inwestycji i Remontów i jego współpracownikom, radnym, którzy wspierali to przedsięwzięcie swoim głosowaniem nad budżetem miasta oraz tym wszystkim, którzy pozwolili, że to boisko powstało, bo dali swoje pieniądze, czyli waszym rodzicom - powiedział.

W uroczystości obok zastępcy prezydenta udział wzięli radni: Józef Gryźlak i Tadeusz Gajdosz oraz dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta: Inwestycji i Remontów Tomasz Łuczkiewicz i Edukacji Józef Klimek. W roli gospodyń wystąpiły dyrektor szkoły Jadwiga Kopeć i jej zastępczyni Bogumiła Pawlikowska. Boisko i siłownię poświęcił o. Bogdan Długosz SJ z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Podczas uroczystości przygotowano wiele atrakcji. Były prezentacje państw europejskich zawierające historię, specyfikę, a nawet aspekty kulinarne. Dla ubarwienia występu zaprezentowano stroje ludowe danej narodowości. Odbyły się również przegląd talentów  i konkurs plastyczny z okazji Dnia Ziemi.

Odbyły się również zawody sportowe, w których uczniowie mierzyli się w koszykówce, piłce nożnej i biegach przełajowych. Dzieci miały okazję wziąć udział między innymi w malowaniu na szkle, różnorodnych animacjach i wymianie przyniesionych towarów. Rodzice mogli liczyć na konsultacje psychologa i pedagoga, aby sprawdzić przygotowanie dziecka do podjęcia obowiązku szkolnego, dzień otwarty był bowiem okazją do promocji placówki.

- Następną rzeczą, która jest w naszych planach, może i daj Boże nieodległych, jest budowa sali gimnastycznej. Nie składam deklaracji "kiedy", ale chciałbym, żeby to było jak najszybciej - mówił wiceprezydent Jerzy Gwiżdż.

Boisko i siłownia przy Szkole Podstawowej numer 15 to kolejne inwestycje oddane do użytku w ramach Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Czynne będą przez siedem dni w tygodniu a korzystać z nich mogą nie tylko uczniowie, ale wszyscy mieszkańcy osiedla Nawojowska.

MŚ ([email protected]). Fot. Mirosław Kwolek

Otwarcie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 15
Inwestycję sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego. Fot. Mirosław Kwolek


Dziękujemy za przesłanie błędu