Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
20/04/2020 - 18:40

Straszydła, czyli Broniewskiego i Wiśniowieckiego będą jak nowe. Jest już kasa

Nowy Sącz to kolejny samorząd, który ma dziś spore powody do zadowolenia. Dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych miasto może jeszcze w tym roku wyremontować dwie bardzo istotne dla infrastruktury miasta ulice: Broniewskiego i Wiśniowieckiego.

Broniewskiego i Wiśniowieckiego będą jak nowe. Nowy Sącz ma już kasę

Jak informuje wiceprezydent Artur Bochenek na oba przedsięwzięcia rząd przyznał miastu wyjątkowo duże wparcie, bo sięgające aż 70 procent wartości obu przedsięwzięć. Remont Broniewskiego to koszt 4,5 mln zł, dofinansowanie w tym wypadku to 3,17 mln zł. Inwestycję na Wiśniowieckiego oszacowano na 3,36 mln więc rządowe wsparcie sięgnie tu 2,35 mln.

- Czeka nas kompleksowa przebudowa dróg, które doczekają się nowych warstw wiążących i dwóch warstw asfaltu, do tego powstaną chodniki i sieci z mediami. Przebudowane zostaną też parkingi przy Broniewskiego i powstanie nowe rondo na skrzyżowaniu Broniewskiego i Barskiej - przybliża zakres inwestycji samorządowiec zaznaczając, że przetargi zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu a prace zrealizowane muszą być do końca tego roku.

Zobacz też: Grube miliony dla Kamionki Wielkiej. Będą remontować powiatówkę

Nadal za to ważą się losy remontu Alei Piłsudskiego i budowy nowego mostu na rzece Kamienica. W tym wypadku Nowy Sącz liczy na wsparcie ze środków zarezerwowanych na likwidację skutków klęsk żywiołowych.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)