Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
22/02/2024 - 13:50

Strajkujący rolnicy - popierasz ich protest czy nie? Oddaj głos!

Rolnicy w ostatnim czasie ponownie wyszli na ulice, by głosić swoje postulaty. Setki oflagowanych ciągników, blokady dróg, zakorkowane miasto i żądania protestujących. Wszystko po to, by bronić polskiego rolnictwa. Czy popierasz rolników w ich działaniach?

W ostatnich dniach na ulice znów wyszli protestujący rolnicy. Nie ustają w swoich manifestacjach i tłumnie mobilizują się do walki o dobro własnych gospodarstw. Do czego tak naprawdę dążą swoim protestem? Przede wszystkim sprzeciwiają się postulatom „Zielonego Ładu”. Zarzucają Unii Europejskiej niszczenie produkcji i zdrowej żywności. Narzekają też na napływ zboża z Ukrainy, który obniża opłacalność polskiej produkcji rolnej. Strajkujący natychmiastowo domagają się modyfikacji tych ustaleń i zainteresowania ich trudną sytuacją.

Nie obeszło się jednak bez krytyki mieszkańców Nowego Sącza wobec panujących protestów. Sznur ciągników przejeżdżających ulicami utrudnia ruch drogowy. Miasto jest zablokowane i tworzą się gigantyczne korki. Rolnicy jednak odpowiadają na to, że walczą nie tylko o korzyści dla siebie, ale przede wszystkim o zdrową żywność dla wszystkich Polaków. Manifestują to swoimi banerami, m.in.: „Chcesz zdrowo jeść – szanuj wieś”.

A Ty, co uważasz o strajkach rolników? Popierasz ich, a może zupełnie nie wspierasz ich działań? Zdecyduj i zagłosuj w poniższej sondzie, co sądzisz o protestach rolników!

(JP, fot: JP) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu