Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
05/06/2018 - 16:05

Stary Sącz: Jest już lista kandydatów do Medalu Honorowego

Podczas ostatniej sesji radni gminy Stary Sącz podjęli uchwałę o ustanowieniu Odznaki i Medalu Honorowego dla osób szczególnie zasłużonych wobec mieszkańców i gminy. Już nawet wiadomo, kto dostanie medale w pierwszej kolejności.

Zobacz też: Najlepsze gospodynie w regionie dzielą się tradycyjnymi przepisami!

Wniosek o przyznanie obu wyróżnień mogą składać niemal wszyscy: zarządy osiedli, rady sołeckie, burmistrzowie, grupy radnych, instytucje, jednostki organizacyjne gminy oraz licząca sobie minimum 50 osób grupa mieszkańców.

Odznaka, i medal mogą być przyznawane również cudzoziemcom i niezależnie od miejsca, skąd swoją działalność na rzecz gminy nominowani prowadzą. I choć medal jest odznaczeniem wyższego szczebla, by go dostać, wcale nie trzeba legitymować się posiadaniem odznaki.

Zobacz też: Radny Rams powiedział „nie” Lelkowi. To wstęp do wyścigu o fotel burmistrza?

Na obu nagrodach widoczna będzie patronka Starego Sącza, czyli św. Kinga z lilią w prawej, a miniaturą klasztoru w lewej ręce. O nadaniu wyróżnień decydują ostatecznie komisje składające się z przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, przewodniczących stałych Komisji Rady Miejskiej i burmistrza.

Medale można otrzymać tylko raz, odznaka może zostać nadana tej samej osobie lub podmiotowi nie częściej niż raz na pięć lat. Nagrody mogą być również nadawane pośmiertnie. Szczegółów jeśli chodzi o regulamin jest bardzo dużo, ale warte podkreślenia jest, że projekt musiał być zaaprobowany przez prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Radni zadecydowali jednogłośnie - takie wyróżnienia są uzasadnione. Przy okazji przewodnicząca rady Ewa Zielińska nadmieniła, że gmina nie bez powodu tak spieszyła się z dopięciem wszystkiego na ostatni guzik. - W tym roku przypada 40. rocznica Festiwalu Muzyki Dawnej i radni chcą medalami nagrodzić wszystkich dyrektorów festiwalu.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu