Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
02/10/2017 - 11:55

Sprawcy wypadku w Łabowej grożą 2 lata więzienia? Wójt zapowiada pomoc dzieciom ofiary

Kobieta, którą zabił pijany kierowca przy przystanku w Łabowej, miała szóstkę dzieci w wieku szkolnym, które sama wychowywała. Obecnie przebywają pod opieką dziadków, a prawa do opieki nad nimi musi ustalić sąd. Szokująco niska natomiast wydaje się kara, jaka może grozić sprawcy wypadku. Czy wyjdzie z więzienia już po 2 latach? Trwa śledztwo prokuratury.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że 48-letnia kobieta będąca ofiarą wypadku miała szóstkę dzieci w wieku od 8 do 17 lat. Ponadto wychowywała je sama z pomocą rodziców w Czaczowie, ponieważ rozstała się ze swoim mężem i nie mieszkali razem. Według naszych informacji nie pracowała również zawodowo, cały czas poświęcała swojej rodzinie.

Zobacz: Śmiertelny wypadek w Łabowej! Nietrzeźwy kierowca rozjechał kobietę na przystanku

- Zapewniam, że ta rodzina może liczyć na pełne wsparcie, urzędu gminy. Nie zostawimy ich samych w obliczu tej wielkiej tragedii, zresztą nie tylko my, bo tak naprawdę to cała lokalna społeczność zaoferowała już swoją pomoc w każdym zakresie. Ta kobieta nie była przecież niczemu winna, po prostu znalazła się w nieodpowiednim miejscu i w niewłaściwym czasie... - zapewnił Marek Janczak, wójt Gminy Łabowa, w której mieszkała poszkodowana.

Ze względu na sytuację rodzinną dzieci, które straciły matkę, przeprowadzone będzie postępowanie mające na celu uregulowanie sytuacji prawnej nieletnich, a także ustalenia dla nich oficjalnych opiekunów. Według naszych informacji, dziećmi chcą się zająć rodzice tragicznie zmarłej kobiety oraz jej brat.

Zobacz: Sprawca wypadku w Łabowej zabił matkę sześciorga dzieci. Miał we krwi 1,74 promila alkoholu

- Sprawcy tego zdarzenia postawiono już zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości, za co według Kodeksu Karnego grozi kara pozbawiania wolności na okres co najmniej 2 lat - wyjaśnił w rozmowie z "Sądeczaninem" nowosądecki prokurator rejonowy, Jarosław Łukacz.   

Zasięgnęliśmy również fachowej opinii w sprawie tego typu zdarzeń i zasądzonych w nich później wyroków. Według doświadczonego prawnika, z którym rozmawialiśmy na ten temat, 36-letniemu mieszkańcowi Rytra będącemu sprawcą wypadku, grozi 8-10 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Prokuratura bada szczegóły tego zdarzenia.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. MŚ

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu