Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
16/02/2022 - 14:55

Sołtys Zbigniew Poręba: Cieszę, że wojsko wraca. Będzie znacznie bezpieczniej

Powrót wojska na Sądecczyznę to znakomita informacja. Swojej radości z tego faktu nie kryją samorządowcy i mieszkańcy naszego regionu. Jednym z nich jest były sołtys Cieniawy Zbigniew Poręba, który włączył się w zbiórkę podpisów pod inicjatywą SKT „Sądeczanin”.

Powrót jednostki wojskowej, odwołującej się do tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, na Sądecczyznę, nie byłby możliwy, gdyby nie wsparta podpisami 30 tysięcy Sądeczan i sądeckich samorządowców inicjatywa SKT "Sądeczanin".

Pomysłodawcą całej akcji był Zygmunt Berdychowski, który podkreślał, że w ten sposób mieszkańcy naszego regionu pokazali siłę społeczeństwa obywatelskiego. W akcję zbiórki podpisów włączyło się wielu sołtysów, którzy są niezwykle usatysfakcjonowani, że się udało.

- Jestem w stu procentach zadowolony z powrotu wojska. Znakomicie będzie to nawiązywało do starych czasów, kiedy cały czas u nas przebywali – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” Piotr Gniadecki, szef sądeckich sołtysów.

O opinię poprosiliśmy również byłego sołtysa Cieniawy – Zbigniewa Porębę. On także nie kryje radości. – Cieszę, że wracają. Wiadomo, że jak wojsko jest na miejscu to stwarza to dla nas większy komfort. Na pewno będzie dzięki temu znacznie bezpieczniej – mówi.

Sołtys dodaje, że również sama zbiórka miała bardzo pozytywny przebieg. – Większość osób chętnie się podpisywała. To bardzo dobra wiadomość, że Podhalańczycy ponownie pojawią się na Sądecczyźnie – dodaje. ([email protected], fot. wojsko-polskie.pl/Dziękujemy za przesłanie błędu