Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
16/11/2017 - 09:05

Słynna wieża widokowa zamknięta, prawdopodobnie już na zawsze

Krynicka Grupa GOPR poinformowała, że popularna wśród turystów wieża widokowa na Radziejowej została wczoraj zamknięta. Wiele wskazuje również na to, że wspomniany obiekt na stałe zniknie z panoramy Beskidu Sądeckiego, czego powodem jest jej zły stan techniczny.

- Wszystkich turystów wybierających się w kierunku Radziejowej informujemy, że wieża widokowa znajdująca się na tamtejszej górze została zamknięta. Jednocześnie przypominamy, że najbliższy tego miejsca podobny obiekt znajduje się na Eliaszówce - zakomunikowali wczoraj kryniccy GOPR-owcy.

Jaki jest powód odcięcia turystów od podziwiania widoków z tej wieży?

Drewniany obiekt może zagrażać bezpieczeństwu. - Problemem jest jej stan techniczny. Prawdopodobnie wieża ta zostanie rozebrana ze względu na wady w konstrukcji drewnianej - dowiedzieliśmy się od górskich ratowników.

Wieża widokowa na Radziejowej położona jest w Beskidzie Sądeckim i zalicza się ją do tzw. Korony Gór Polski. Mający 20 metrów wysokości drewniany obiekt został oddany do użytku w 2006 roku. Poważnie uszkodzona została cztery lata później, kiedy najprawdopodobniej trafił w nią piorun. Zamknięta została wczoraj.

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.info). Fot. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu