Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
06/07/2022 - 16:20

Skocznia narciarska znowu w Nowym Sączu? Takie plany ma szef Falkowej [ZDJĘCIA]

Falkowej przewodniczył będzie w dalszym ciągu wiceprzewodniczący sądeckiej Rady Miasta – Artur Czernecki. Mieszkańcy ponownie obdarzyli go zaufaniem, wybierając na trzecią kadencję. Planów i pomysłów na najbliższe lata ma bardzo dużo, a wśród nich jest m.in. zagospodarowanie Lasku Falkowskiego. Wspomina nawet o odbudowie skoczni.

Nie wszystkie sądeckie osiedla wybrały nowe władze. Sztuka ta nie udała się póki co na Westerplatte i Millenium, gdzie nie było kworum. Pozostała czternastka wszystko ma już jednak za sobą. O rozstrzygnięciach piszemy TUTAJ. W poniedziałek wybory odbyły się na Falkowej.

Mieszkańcy spotkali się o godzinie o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 11. Zebranie prowadził przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Głuc. Obecny był także m.in. radny Maciej Prostko. Przybyło 55 osób, które ponownie poparły dotychczasowego szefa - Artura Czerneckiego.

W skład zarządu wchodzą także: Zofia Kościółek, Paweł Góra, Beata Kościółek i Jan Parużnik. Przewodniczący odebrał podziękowanie od prezydenta Ludomira Handzla, za zaangażowanie i wkład w rozwój miasta, a w szczególności osiedla Falkowa. Szefem jest tutaj już od 10 lat. 

- Cieszę się, że moje działania zmierzające do integracji mieszkańców, poprawy infrastruktury są doceniane. Na Falkowej, by odbyło się zebranie wystarczy 30 osób, a było drugie tyle pomimo upału i okresu urlopowego – mówi Artur Czernecki w rozmowie z "Sądeczaninem"

Wśród dotychczasowych sukcesów wymienia m.in. założenie klubu seniora (zrzesza ponad 60 osób), organizację wycieczek po całym kraju, remonty ulic (m.in. Ziołowej) i montaż oświetlenia drogowego (choćby na ul. Jamnickiej).

- Dużą popularnością cieszy się Lasek Falkowski i chciałbym żeby został tak zagospodarowany jak ogrody sensoryczne w Muszynie. Nie musimy jeździć do tej miejscowości, możemy skupić się na własnych terenach. Falkowa się otwiera na mieszkańców, podjęliśmy starania żeby ich ściągać na nasze osiedle, by podziwiali piękny krajobraz turystyczno-rekreacyjny – tłumaczy Artur Czernecki.

- Chciałbym też, aby w sąsiedztwie skałek powstała tężnia solankowa. Wszystko wśród zieleni, wiaty grillowej i ścieżki rowerowej. Można to we wspaniały sposób połączyć i zagospodarować te tereny. Czekam na rozmowę z panem prezydentem, który jest otwarty na tego typu dyskusję. Mieszkańcy mogliby tutaj znaleźć ciszę – dodaje.

Artur Czernecki wspomina także o propozycji powstania wieży widokowej. Mogłaby ona służyć jako rozbieg dla skoczni narciarskiej, która już kiedyś na Falkowej istniała – To właśnie w Lasku Falkowskim swoje pierwsze skoki oddawali wspaniali sądeczanie – wyjaśnia.

Kolejne wybory odbędą się w środę o godzinie 18 na osiedlu Kilińskiego. Mieszkańcy spotkają się w Zespole Szkół Samochodowych. ([email protected], fot.: Artur Czernecki)

Wybory na osiedlu Falkowa
Falkowej przewodniczył będzie w dalszym ciągu wiceprzewodniczący sądeckiej Rady Miasta – Artur Czernecki. Mieszkańcy ponownie obdarzyli go zaufaniem, wybierając na trzecią kadencję.


Dziękujemy za przesłanie błędu