Sądeczanie pamiętali o 76. rocznicy likwidacji gettaKarolina Kosiba24.08.2018, 10:55Choć upłynęło już 76 lat, odkąd 16 tys. mieszkańców naszego miasta zostało zgładzonych w obozie zagłady w Bełżcu, sądeczanie nadal pamiętają o tragicznym losie sądeckich Żydów. Jerzy Gwiżdż reprezentował władze Nowego Sącza, na uroczystości upamiętniającej 76. rocznicę likwidacji getta.Uroczystość upamiętniająca 76. rocznicę likwidacji getta76 lat temu zniknął żydowski Nowy Sącz…Mimo upływu lat sądeczanie nadal pamiętają o tragicznym losie sądeckich Żydów.