Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
22/11/2023 - 14:35

Sądeckie środowisko oświatowe pogrążone w żałobie. Odeszła wspaniała nauczycielka

Środowisko oświatowe Nowego Sącza znowu pogrążyło się w żałobie. Zmarła Ewa Krawczyk, zasłużona nauczycielka, wychowawczyni wielu pokoleń młodzieży. Odeszła w niedzielę (19 listopada) w wieku 74 lat.

Śp. Ewa Krawczyk była wspaniałym, ciepłym  i oddanym młodzieży człowiekiem, wyjątkowym nauczycielem. Przez wiele lat uczyła w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu. Przez wiele lat była związana z tą placówką oświatową.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu żegnają zmarłą.

- Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy panią profesor Ewę Krawczyk, wieloletnią nauczycielkę ZSE – czytamy na stronie szkoły. - Pracującą tu na stanowisku wicedyrektora, nauczyciela geografii oraz bibliotekarza.

Kierownictwo, grono pedagogiczne oraz młodzież, w tym absolwenci tej szkoły, zapamiętali ją jako osobę niezwykle oddaną swojej pracy, doskonałego pedagoga, świetnego bibliotekarza.

Ewa Krawczyk była nietuzinkową osobowością, życzliwą koleżanką oraz wspaniałym, niezwykle prawym i uczciwym człowiekiem. Była wzorem dla wielu pokoleń uczniów i nauczycieli.

- Pozostawiła w historii naszej szkoły pięknie zapisaną kartę, a w pamięci wielu swoich koleżanek i kolegów, ślad wyjątkowej przyjaźni. Odpoczywaj w pokoju! – żegna panią profesor społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w czwartek (23 listopada) o godz. 14.00 (Modlitwa różańcowa o godz. 13.00) w Kościele Parafialnym w Nawojowej, po której nastąpi przeniesienie urny z prochami na cmentarz parafialny.

Rodzinie śp. Ewy Krawczyk redakcja "Sądeczanina" składa kondolencje.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu