Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
12/03/2023 - 20:00

Rusza rewolucja w piwniczańskiej "jedynce". Będzie szkoła jak malowana

To spółka AW BAUTEX z Nowego Sącza będzie termomodernizować Szkołę Podstawową nr 1 w Piwnicznej-Zdroju. Władze gminy właśnie podpisały umowę. Co tu się zmieni?

Rusza rewolucja w piwniczańskiej "jedynce". Będzie szkoła jak malowana

- Przypomnę przy okazji, że to jest kolejny element procesu, który trwa od kilku lat. W 2019 roku zmodernizowaliśmy od podstaw pawilon, w którym stworzyliśmy świetną, przyjazną przestrzeń dla przedszkolaków (wcześniej przedszkole miało tutaj do dyspozycji tylko dwa pomieszczenia – dop. red.). Następnie dzięki wsparciu wojewody małopolskiego zrobiliśmy tu zaplecze gastronomiczne z prawdziwego zdarzenia. Jest w pełni wyposażona, profesjonalna kuchnia i wygodna stołówka. A dzisiaj zrobiliśmy kolejny milowy krok w kierunku tego, by ta placówka stała się w pełni funkcjonalna, bardziej ergonomiczna i zyskała naprawdę estetyczny wygląd, przystający do naszych czasów – podsumowuje gospodarz gminy.

Zobacz też: 6 godzin bez prądu i wyjątkowo długa lista wyłączeń dla Sądecczyzny

- To długo wyczekiwana inwestycja. Długo czekaliśmy na tak poważny remont w największej szkole i przedszkolu w naszej gminie, w której uczy się i wychowuje blisko 500 dzieciaków – komentuje burmistrz Dariusz Chorużyk.

W ramach projektu budynek szkoły zostanie docieplony, wymienione zostaną okna i drzwi, zmodernizowane zostanie też system ogrzewania – będzie nowy piec i nowa instalacja grzewcza. Dodatkowo zostaną też wymienione stare oprawy oświetleniowe i zamontowana zostanie instalacja fotowoltaicznej. Całość prac ma kosztować ponad 7 000 000 z czego to 4 963 135 zł z programu Klimatyczne uzdrowiska z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całość inwestycji ma zostać wykonane do 30 czerwca 2024 roku. ([email protected] Fot.: UMiG)Dziękujemy za przesłanie błędu