Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
22/10/2021 - 13:55

Region: coraz więcej pacjentów z COVID-19 w gorlickim szpitalu

Jeszcze niedawno w Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach nie było ani jednego pacjenta covidowego. Obecnie jest leczonych osiemnastu chorych, zakażonych tych groźnym wirusem.

Z danych Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniej dobry zakażenie koronawirusem wykryto u dziewięciu mieszkańców powiatu gorlickiego. Jak przyznaje dyrektor gorlickiego szpitala Marian Świerz, w tej placówce, jest obecnie leczonych osiemnastu pacjentów z COVID-19, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna.

- Pacjenci covidowi są odizolowani od innych pacjentów – mówi dyrektor Świerz. – Przygotowujemy się do zwiększenia liczby łóżek covidowych, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna. Nasz powiat gorlicki graniczy z powiatem jasielskim, w którym, jak słyszę sytuacja jest także bardzo dynamiczna.

Według danych resortu zdrowia, w ciągu ostatniej doby zakażenie SARS CoV-2 wykryto u sześciu mieszkańców powiatu jasielskiego.

Do Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowe, jak na razie trafiają pojedynczy pacjenci zakażeni koronawirusem, ale, jak mówi dyrektor tej placówki Marcin Radzięta, chorzy przekazywani są do innych szpitali.

- Jeśli w najbliższym dniach pojawią się u nas tacy pacjenci to będziemy transportować ich do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, bo od poniedziałku (25 października) ten szpital zostanie przekształcony w szpital covidowy. – Na razie w naszym szpitalu nie ma potrzeby uruchamiania miejsc covidowych. Zresztą, obecnie mamy zapełnione po brzegi dwa oddziały, które można byłoby przekształcić w oddziały covidowe. Mam tutaj na myśli oddział pulmonologii i oraz interny.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag, Szpital w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu