Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
25/07/2022 - 00:20

Referendum w Sączu zakończone, ale trwa jeszcze liczenie głosów. Kiedy wyniki?

W niedzielę o godz. 21 w Nowym Sączu zakończyło się referendum, w którym mieszkańcy miasta mogli wyrazić swoją opinię na temat budowy spalarni przy ul. 29 Listopada oraz rozbudowy lub budowy nowego składowiska odpadów komunalnych. Jak dowiedział się Sądeczanin trwa jeszcze liczenie głosów. Wyniki referendum powinny być znane w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Referendum trwało w niedzielę od godz. 7 do 21. W mieście pracowało 48 obwodowych komisji wyborczych, jak również miejska komisja ds. referendum.

Komisje pracowały w zdecydowanej większości w lokalach wyborczych, w których zazwyczaj pracują komisje wyborcze działające na rzecz wyborów parlamentarnych lub samorządowych.

Jak powiedział Sądeczaninowi Piotr Lachowicz, przewodniczący, stojący na czele miejskiej komisji ds. referendum trwa jeszcze liczenie głosów. Komisja czeka na wyniki z ostatniej komisji.

- Wyniki referendum powinny być znane w nocy z niedzieli na poniedziałek – poinformował przewodniczący miejskiej komisji ds. referendum

Przypomnijmy, w trakcie referendum nowosądeczanie mieli odpowiedzieć na pytania:

  • - Czy jesteś za rozbudową lub budową nowego składowiska śmieci na terenie miasta Nowego Sącza?
  • - Czy w Nowym Sączu, przy ul. 29 Listopada powinna powstać instalacja do termicznego przetwarzania odpadów komunalnych – w celu uzyskania tańszej energii cieplnej przez odbiorców Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, o ile instalacja ta będzie zgodna z przepisami o ochronie środowiska i ochronie zdrowia oraz będzie zagospodarowywać odpady komunalne wytwarzane przez mieszkańców Nowego Sącza na preferencyjnych warunkach?

By referendum było ważne, do urn musiało pójść 30 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców Nowego Sącza.

[email protected], fot. IM.
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu