Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
19/10/2022 - 12:05

Przeżyli ze sobą pół wieku i 15 lat dłużej! Są takie małżeństwa w Podegrodziu

38 par z terenu gminy Podegrodzie świętowało właśnie wyjątkowe gody: złote, szmaragdowe, diamentowe a nawet żelazne, co oznacza, że małżeństwa te przeżyły ze sobą nawet 65 lat!

Przeżyli ze sobą pół wieku i 15 lat dłużej! Są takie małżeństwa w Podegrodziu

Na wstępie małe przypomnienie – złote gody to 50 wspólnie przeżytych lat, szmaragdowy jubileusz obchodzą co, którzy wytrwali w małżeństwie 55 lat, o diamentowym jubileuszu mówimy gdy para obchodzi 60-lecie zawarcia związku a by świętować żelazną rocznicę trzeba aż 65 lat w małżeństwie. Przyznacie, że to imponujący staż.

Zobacz też: Podegrodzie: co z tanim węglem od rządu? Wójt Banach: ktoś pomylił gminy z miastem

W gminie Podegrodzie świętowało te jubileusze aż 38 par z czego 17 zostało odznaczonych Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie podczas specjalnie z tej okazji zorganizowanej uroczystości. Z kolei pary małżeńskie obchodzące złote gody zostały uroczyście odznaczone przez wójta Stanisława Banacha medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Gratulacje tym niezwykłym parom składał też zastępca wójta Stanisław Mazur i przewodniczący rady Józef Kotarba. Była zabawa przy muzyce i poczęstunku, były też upominki od samorządu. ([email protected] Fot.: UG w Podegrodziu)

Przeżyli ze sobą pół wieku i 15 lat dłużej! Są takie małżeństwa w Podegrodziu
38 par z terenu gminy Podegrodzie świętowało właśnie wyjątkowe gody: złote, szmaragdowe, diamentowe a nawet żelazne. Co oznacza, że małżonkowie idą razem przez życie pół wieku a nawet 15 lat więcej!


Dziękujemy za przesłanie błędu