Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 9 grudnia. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
16/02/2017 - 15:45

Przez „Ciupagę” przerwali sesję w powiecie. Radni rwali się do tańca [ZDJĘCIA]

Muzycy Kapeli „Ciupaga” zrobili Sądecczyźnie w programie ,, Mam Talent” tak świetny pijar, że starosta Marek Pławiak postanowił wręczyć góralom z Łącka pieniężną nagrodę w wysokości 2 tys. złotych. Kapela odebrała gratulacje podczas sesji Rady Powiatu i zagrała tak, że radnym nogi rwały się do tańca.

Przynosicie chlubę całemu regionowi, dziękował muzykom starosta Marek Pławiak, który podkreślał, że występ łąckiej kapeli w ogólnopolskiej telewizji był doskonałą promocją Sądecczyzny na antenie ogólnopolskiej telewizji.

-  Każdy wasz koncert to eksplozja radości i zabawy doskonale rozsławiająca nasz region. W niezwykły sposób łączycie tradycję z nowoczesnymi brzmieniami i ciekawą aranżacją. Wszystkim członkom Kapeli Góralskiej „Ciupaga” życzę dalszej wspaniałej kariery artystycznej, realizacji planów i nieprzemijającej miłości do muzyki.

 

Lider zespołu Piotr Krzwdziński, który na co dzień pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu w rewanżu wręczył Staroście Markowi Pławiakowi i jego zastępcy Antoniemu Koszykowi  historyczna fotę zespołu zrobioną podczas finałowego występu w programie „Mam talent” . Szczególne podziękowania muzycy złożyli radnemu Tadeuszowi Zarembie z Łącka, który wysyłał mnóstwo esemesów, wspierając zespól w telewizyjnym głosowaniu.

-Rachunek co prawda jeszcze do nas nie doszedł - zauważył z humorem Krzywdziński, który dziękował też wszystkim mieszkańcom Sądecczyzny.

- Wiemy, że nas dopingowali, wysyłali sms-y. Dzięki naszym krajanom ta przygoda mogła trwac tak długo. To było to dla nas naprawdę fajne przeżycie. Mogliśmy pokazać naszą tożsamość i to, czego nauczyli nas nasi rodzice i dziadkowie. Mogliśmy pokazać to całej Polsce i za to gorąco wam dziękujemy - mówił lider kapeli.

Nie mogło się obyć bez krótkiego koncertu „Ciupagi”. Żeby muzycy mogli zagrać i zaśpiewać przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Paruch musiał dokonać formalnej przerwy w obradach.

Agnieszka Michalik, fot. A.M

Góralska Kapela "Ciupaga"Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu