Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
12/02/2024 - 08:35

Prace zakończone, czas na wielkie otwarcie! Mieszkańcy dostali kolejną atrakcję

Po wielu miesiącach oczekiwania inwestycja została wreszcie zakończona! Lodowisko w Gorlicach zyskało zadaszenie i zostaje ponownie otwarte. W ostatnich tygodniach trwały końcowe przygotowania. W pierwszym dniu wstęp jest darmowy.

Lodowisko w Gorlicach już otwarte

Na takie wiadomości mieszkańcy czekają z utęsknieniem. Szczególnie ucieszą się uczniowie, którzy właśnie rozpoczynają ferie zimowe. Nie będą mogli podczas nich narzekać na nudę.

Władze Gorlic poinformowały, że w poniedziałek (12 lutego) o godzinie 9 otwarte zostanie tamtejsze lodowisko. Przypomnijmy, że obiekt w ostatnim czasie przeszedł generalny remont, po którym zmienił się nie do poznania. 

Zmiany na lodowisku w Gorlicach

Nad taflą lodu pojawiło się zadaszenie. Przypomina nieco to, które mamy również nad lodowiskiem w Nowym Sączu. Konstrukcja jest drewniana, a poszczególne pary stworzą przełamaną linię kalenicy. - Na niej rozciągnięty został stały dach z tkaniny poliestrowej. Częściowo ruchome zewnętrzne ściany pozwolą na rozsunięcie konstrukcji latem - informował jeszcze w trakcie budowy gorlicki urząd miasta.

W pierwszym dniu wstęp na lodowisko jest darmowy. Uczniowie w czasie ferii będą mogli korzystać z niego, kupując bilet w cenie 5 zł. Jak czytamy w cenniku na stronie Gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji normalna cena biletu dla dzieci i studentów wynosi 10 zł, a dla dorosłych 13 zł. Na miejscu istnieje również możliwość wypożyczenia łyżew.

Gorlicki magistrat przekazuje, że prace nad utrzymaniem tafli rozpoczęły się już ponad dwa tygodnie temu. Cała inwestycja została wsparta rządowym dofinansowaniem. Od poniedziałku można z niej wreszcie korzystać! ([email protected], fot.: UM Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu