Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
24/11/2023 - 10:25

Potężna wichura na Sądecczyźnie. Silny wiatr łamał drzewa jak zapałki, było niebezpiecznie

Od czwartku na Sądecczyźnie bardzo mocno wieje. Wiatr jest tak silny, że przewraca drzewa, niektóre nawet wyrywa z korzeniami. Przez noc i nad ranem strażacy z Nowego Sącza odebrali kilka zgłoszeń od mieszkańców.


W Starej Wsi koło Grybowa, w Żegiestowie, Czarnym Potoku i Przydonicy strażacy usuwali drzewa, które wiatr przewrócił na drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. W Przysietnicy wycinali drzewo, które było niebezpiecznie pochylone nad drogę i zagrażało osobom, które tamtędy przechodziły albo przejeżdżały, ponieważ w każdej chwili mogło runąć na ziemię. W Olszanie zabezpieczali dach, który został uszkodzony przez silny wiatr, a w Nowym Sączu na ulicy Zielonej usuwali z drogi porozrzucane panele ogrodzeniowe. 

- W tej chwili strażacy interweniują w Cieniawie, Przydonicy i Przysietnicy, gdzie usuwają drzewa powalone albo niebezpiecznie pochylone nad drogami - powiedział nam oficer dyżurny sądeckiej straży pożarnej. 

Zobacz też Obława w galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. Ludzie byli przerażeni [ZDJĘCIA]

A jak sytuacja wygląda w sąsiednich powiatach? Na Limanowszczyźnie też bardzo mocno wieje, ale strażacy jak na razie mieli tylko jedno wezwanie. 

- W nocy przed godziną dwudziestą drugą usuwali w Łukowicy drzewo, które wiatr powalił na drogę i utrudniało przejazd - powiedział nam st. kpt. Wojciech Bogacz, rzecznik prasowy limanowskiej straży pożarnej.

Zobacz też Z ostatniej chwili: poważny wypadek w Nowym Sączu. Na miejscu pogotowie i policja, trwa akcja ratunkowa

Wichura ominęła Gorlice i powiat gorlicki. Wiatr nie jest tam aż tak silny jest u nas. Strażacy nie mieli żadnych zgłoszeń. ([email protected] Fot. Ilustracyjna OSP Przysietnica)Dziękujemy za przesłanie błędu