Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 maja. Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
01/03/2013 - 07:00

Pomoce dydaktyczne trafiły do klas integracyjnych w SP nr 8

Model szkieletu człowieka, fantom klatki piersiowej i zestaw gier dydaktycznych to pomoce o jakie wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowym Sączu. Ufundowała je firma Ergo Hestia. Z pomocy dydaktycznych korzystać będą uczniowie klas integracyjnych.
W ramach kampanii społecznej i konkursu „3B - Biznes Bez Barier” Ergo Hestia przekazała środki na zakup pomocy dydaktycznych dla klas integracyjnych w Szkole Podstawowej nr 8.
- To bardzo cenny dar i nie mówię tu o jego wartości finansowej, tylko o tym, co te pomoce dadzą naszym dzieciom – powiedziała Beata Kozieł, dyrektor SP nr 8. – Uczniowie będą je mogli w pełni wykorzystać. Tych pomocy można dotknąć , co jest bardzo dobre dla dzieci słabowidzących. Dziękuję firmom, które pamiętają o nich, bo wszyscy myślą o dzieciach niepełnosprawnych ruchowo, z upośledzeniem umysłowym, a mniej o tych niedowidzących. Dla nich pomoc dydaktyczna musi być większa, bardziej wypukła. Te, które otrzymaliśmy, dzieci mogą dotknąć i to jest najważniejsze.
Do dzieci trafiły: model szkieletu człowieka naturalnych rozmiarów, fantom klatki piersiowej i zestaw gier edukacyjnych.
- Zdajemy sobie sprawę, że to co przekazaliśmy to kropla w morzu potrzeb, ale staramy się pracując tutaj na tym terenie wspierać te obszary, gdzie widzimy taką potrzebę – powiedziała Joanna Urbaniak- Dudka z Ergo Hestia Nowy Sącz. – Jeśli chodzi o ideę pomocy osobom niepełnosprawnych jest ona realizowana przez wszystkie przedstawicielstwa Ergo Hestii w Polsce. My będziemy się starali w miarę możliwości to dzieło kontynuować.
Przekazanie pomocy dydaktycznych odbyło się dzisiaj (28 lutego). Do Szkoły Podstawowej nr 8 przybyli także senator Stanisław Kogut, Józef Klimek - dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Nowym Sączu i Leszek Langer – pełnomocnik prezydenta miasta Nowego Sącza ds. osób niepełnosprawnych.
- Żyjemy w dosyć trudnym okresie, gdzie niż demograficzny dotyka szkoły, no i niestety na wszystko nam nie wystarcza – mówił Józef Klimek. - Tym bardziej z ogromna radością przyjmujemy ten dar, który jak pani dyrektor powiedziała, jest niezwykły, bo jest darem serca. I co najważniejsze trafia do takich dzieci, które tego potrzebują, które są niezwykłe, kochane, cudowne, które kształcą się z dziećmi pełnosprawnymi.
Współpraca Urzędu Miasta z Ergo Hestią rozpoczęła się trzy lata temu, kiedy firma ta po raz pierwszy wsparła integracyjny konkurs plastyczny zorganizowany przez Pałac Młodzieży.
- Bardzo szybko dostrzegliśmy, że jest to jedna z tych firm, które nie tylko doceniają swoich pracowników, ale także wykazują się dużą wrażliwością jeśli chodzi o potrzeby osób niepełnosprawnych – przypomniał Leszek Langer. – Mamy nadzieje, że nasza współpraca nadal się będzie rozwijać.

Przez te trzy lata, dzięki wsparciu Ergo Hestii, pomoc w Nowym Sączu uzyskały: Fundacja MADA, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, klasy integracyjne przy Szkole Podstawowej nr 8. Firma fundował również nagrody w organizowanych przez Pałac Młodzieży konkursach.

(KB)
Fot. KB






Dziękujemy za przesłanie błędu