Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
19/07/2015 - 12:00

Policyjny pościg za pijanym motocyklistą. Uszkodzony radiowóz

Wczoraj (18 lipca) w Młynnem (gmina Laskowa) motocyklista, który próbował uciec zatrzymującym go do kontroli drogowej policjantom, uderzył w radiowóz i zatrzymał się na wiacie przystanku autobusowego. 22-latek kierujący jednośladem miał ponad dwa promile alkoholu.
W sobotni wieczór, przed godz. 22 w Tymbarku policjanci zatrzymywali do kontroli drogowej motocyklistę. Ten jednak, na widok funkcjonariuszy, zignorował podawane przez nich sygnały. Nie zatrzymał się.

Policjanci ruszyli za nim w pościg, którzy zakończył się dopiero w sąsiedniej gminie w miejscowości Młynne.

- Motocyklista podczas pościgu uderzył motocyklem w bok radiowozu uszkadzając go, natomiast w Młynnym w trakcie zawracania przy remontowanej drodze do Laskowej uderzył w przód radiowozu i zatrzymał się na wiacie przystankowej
– poinformował nasz portal asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. - Kierujący Yamahą 22 - latek został zabrany do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach trafił on do aresztów limanowskiej komendy, gdzie trzeźwieje. W chwili zatrzymania miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile.

Okazało się również, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania motocyklami. Prawo jazdy stracił, wyrokiem sądu, za jazdę po alkoholu.

Sprawę prowadzą limanowscy policjanci. Znajdzie ona finał w sądzie.

(MACH)
Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)