Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
04/05/2021 - 11:35

Podole: miał być asfalt, jest błoto. W deszczu nie przejedzie tędy nawet ciągnik

Na początku lutego jedna z czytelniczek ”Sądeczanina” zwróciła się do redakcji z prośbą o interwencję w sprawie remontu drogi powiatowej na trasie Podole – Jasienna. Droga biegnie przez las. Kilka lat temu zdecydowano o położeniu w tym miejscu asfaltu, jednak do dziś nic się w tej sprawie nie zmieniło. No chyba że interwencja samorządowców okaże się skuteczna.

Czytaj też: Czy wzdłuż Dunajca zbudują wał przeciwpowodziowy? Poseł pyta ministra

Widoczna na zdjęciu droga przebiega przez dwie gminy. Do granicy lasu trasa jest pokryta asfaltem, w lesie natomiast trakt drogowy praktycznie nie funkcjonuje - może jedynie dla pojazdów leśnych, choć i im trudno się tamtędy poruszać. Powiat oznakował tę drogę jako ślepą, bez przejazdu. Sygnały od mieszkańców są skrajne - jedni chcą całkowitej przebudowy tego odcinka, inni cenią sonie to jak aktualnie wygląda. 

- Droga na trasie Podole – Jasienna miała być pokryta asfaltem. Dlaczego wciąż tego nie zrobiono, pomimo upływu kilku lat? – napisała do nas pani Ania (nazwisko do wiadomości redakcji). Interpelację do starosty nowosądeckiego w tej sprawie wystosowali podczas ostatniej sesji rady powiatu radni Marek Pławiak, Franciszek Kantor i poseł Barbara Bartuś.

- Zwracam się z ponowną prośbą o wykonanie drogi, udrożnienie jej i umożliwienie przejazdu. W poprzednich latach zostały wykonane pomiary geodezyjne. Jestem przekonany, że wykonanie tej drogi zdecydowanie poprawi komunikację w tych gminach oraz w regionie – czytamy w interpelacji. – Interweniujący podnoszą, że droga jest w bardzo złym stanie technicznym. Nie jest ubita, wiedzie przez las, gdzie miejscami jest zarośnięta i pełna kolein. Ponadto w okresie deszczowym droga jest nieprzejezdna nawet dla ciągników – pisze Barbara Bartuś.

Naprawa wspomnianej drogi miałaby polegać na skróceniu drogi z Jasiennej czy z Lipnicy Wielkiej do Podola-Górowej. Na ten moment, aby pokonać tę trasę, trzeba nadrabiać około 15 kilometrów, a z Lipnicy nawet dwa razy tyle, co nikomu się nie opłaca.

Kiedy planowana jest przebudowa tej drogi? Czekamy na odpowiedź starosty w tej sprawie. (k.kos@sadeczanin.info, fot. czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020