Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
19/11/2019 - 15:20

Podegrodzie: za dużo gratów, gmina odwołuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych

Gmina Podegrodzie podjęła decyzję, że w tym roku już nie będzie drugiej zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Ale mieszkańcy zamiast sarkać powinni bić się w pierś. Dlaczego?

Zwyczajowo w gminie Podegrodzie organizowano dwie zbiórki – na wiosnę i późną jesienią. W tym roku jednak gmina drugiej zbiórki nie zorganizuje. – Według planu na ten rok mieliśmy zebrać w ciągu dwóch zbiórek 90 ton odpadów wielkogabarytowych, ale okazało się, że już w pierwszej zbiórce zebraliśmy ich aż 130 ton – wyjaśnia powody owej decyzji wójt Stanisław Banach, który jednocześnie przypomina mieszkańcom po raz kolejny, że przez cały rok mogą odstawiać ten rodzaj śmieci do Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się w Podegrodziu.

Zobacz też: Podegrodzie z tarczą: MPK nie podniesie tu stawek za autobusy

Punkt ten świadczy usługi raz w tygodniu, w każdy poniedziałek w godzinach od 12. do 20. w okresie od kwietnia do września oraz w godzinach od 9. do 17. w okresie od października do marca. Jest też jeszcze jedna dobra wiadomość – kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych, w czasie której służby komunalne zabierać będą je bezpośrednio z terenu gminy zostanie zorganizowana już w styczniu a jej koszt pokryty zostanie z budżetu gminy na 2020 rok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)