Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
01/02/2019 - 13:10

Podegrodzie: Lachowicz nie jest już sekretarzem gminy, bo wybrał Nowy Sącz

Sekretarz gminy Podegrodzie Piotr Lachowicz pracował w Podegrodziu od 2007 roku. Wczoraj, czyli 31 stycznia pożegnał się ze stanowiskiem sekretarza gminy Podegrodzie.

Były radny miasta Nowego Sącza, szef klubu radnych PO a obecny – w ślad za październikowymi wyborami – radny sejmiku województwa małopolskiego typowany był ostatnio na stanowisko drugiego – obok Artura Bochenka – wiceprezydenta Nowego Sącza.

Spekulacje te jednak się nie potwierdziły, ale Lachowicz z dniem 31 stycznia pożegnał się z Urzędem Gminy. Jak komentuje Stanisław Banach, to była osobista decyzja Lachowicza nie podyktowana żadnymi względami związanymi z Urzędem Gminy. I tak rzeczywiście jest, bo Lachowicz zdecydował się przyjąć propozycję prezydenta Ludomira Handzla i objąć stanowisko sekretarza w Nowym Sączu.

Zobacz też: Rytro ma nowego skarbnika. Poprzedniczkę odwołał wójt

Przypomnijmy jednocześnie, że w latach 1999 - 2006 Lachowicz był dyrektorem Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Nowego Sącza, pełnomocnikiem do spraw ochrony informacji niejawnych oraz sekretarzem Miasta Nowego Sącza.

Wójt Banach zaraz po objęciu stanowiska nie ukrywał na to, że liczy iż Lachowicz nadal będzie sekretarzował w Podegrodziu. Choć okres jego pracy nakłada się na czas wójtowania Małgorzaty Gromali, z którą Banachowi nie jest po drodze w wizji rozwoju gminy, to dał się tu poznać jako osoba kompetentna, merytoryczna i bardzo obowiązkowa i skrupulatna. Tym samym postawił bardzo wysoką  poprzeczkę swojemu przyszłemu następcy. Komu wójt Podegrodzia ją postawi? Okaże się już niebawem.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu