Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
28/10/2021 - 13:10

Podegrodzie: gazociąg pójdzie teraz w stronę Naszacowic

Dobre wieści dla mieszkańców gminy Podegrodzie, którzy z wymianą kopciuchów czekają na rozbudowę gazociągi. Polska Spółka Gazownicza już nie długo zacznie kłaść instalację w stronę Naszacowic.

Podegrodzie: gazociąg pójdzie teraz w stronę Naszacowic

W gminie Podegrodzie są już dwa zbiorniki na gaz skroplony, tzw. regazyfikatory. Polska Spółka Gazownicza ustawiła je w Stadłach i Olszanie. A stąd gaz – dzięki budowie kolejnych odcinków sieci – trafia do kolejnych sołectw – Podegrodzia, Brzeznej, Olszany, Podrzecza…

Gazyfikacja gminy trwa już od kilku lat i nie byłaby możliwa bez systematycznego lobbingu samorządu z dostawcą i życzliwości samych mieszkańców, którzy bardzo elastycznie – często dzięki staraniom władz gminy – podchodzą do wydawania zgód na wejście z instalacją w ich teren.

Zobacz też: Ponad 12 milionów trafiło do Podegrodzia na kanalizację, wodociąg i drogi

Dziś wójt Stanisław Banach informuje, że PSG właśnie dopina przetarg, dzięki któremu pociągnięta zostanie kolejna nić gazociągu już w stronę Naszacowic. – I tutaj będą dwa bardzo duże punkty odbioru, czyli kościół i plebania – zaznacza wójt.

A to bardzo ważne – PSG wytyczając kolejne kierunki rozbudowy gazociągu preferuje te, gdzie ma zapewniony zbyt na odpowiednio wysokim poziomie – do zakładów produkcyjnych, firm itp.

Banach nie kryje też, że tak, jak w Rytrze, wielu gospodarzy, odbiorców indywidualnych, wstrzymuje się z wymianą kopciuchów właśnie do czasu aż będą mogli korzystać z dostawy gazu z sieci. – Wnioski o przyłącza można składać cały czas – podkreśla Banach. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu