Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
05/09/2013 - 10:00

Piotr Droździk w głównym wydaniu Wiadomości TVP

Cała Polska mogła zobaczyć we wczorajszym (4 września) wydaniu Wiadomości znanego sądeckiego fotografika. Piotr Droździk pojawił się na szklanym ekranie przy okazji najważniejszego gospodarczego wydarzenia w kraju. Po raz 23. fotografował wydarzenia związane z Forum Ekonomicznym.
Piotr Droździk, znany sądecki fotografik, laureat wielu prestiżowych nagród, zdobył między innymi tytuł Sądeczanina 2007 roku. Jest autorem kilkudziesięciu albumów i indywidualnych wystaw. Na co dzień pracuje w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu oraz jest prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Badań i Dokumentacji Kultury „A posteriori”. Od 23 lat fotografuje polityków, biznesmenów i ludzi ze świata nauki na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju. Droździk został bohaterem jednego z materiałów w głównym wydaniu wczorajszych (4 września) Wiadomości w TVP.
- Dwadzieścia trzy lata i miliony zrobionych zdjęć. Fotoreporter Piotr Droździk pracował przy wszystkich Forach Ekonomicznych w Krynicy. Zmieniały się równie szybko jak jego praca - powiedział Michał Siegieda, reporter Wiadomości w TVP.
- To tak potężna impreza, że ogarnięcie jej to jest praca zespołowa. Praca od świtu do nocy - powiedział Piotr Droździk.
Materiał nawiązuje do politycznych i ekonomicznych obietnic, które zostały wypowiedziane w ciągu dwóch dekad Forum Ekonomicznego. We wtorek (3 września) premier Donald Tusk obiecywał nowy plan dla Polski po kryzysie. Wczoraj (4 września) politycznemu konkurentowi odpowiadał prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Stwierdził on, że kryzys przejdzie do historii wtedy kiedy polskie rodziny będą mogły ogłosić jego koniec.
- Piotr Droździk spokojnie czeka na spełnienie choć części postulatów, które w tym roku usłyszał w Krynicy. Jest pewien, że w przyszłym roku znowu sfotografuje tutaj polityków, tylko nie wie co wtedy obiecają - dodał na zakończenie materiału reporter Wiadomości TVP.


(MG)
Fot. Zrzut ekranu 
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)