Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 marca. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
16/01/2021 - 08:40

Pił, potem dosiadł quada. Nie był nawet w stanie dmuchać w alkomat

Sporo szczęścia miał Sądeczanin, który wybrał się na przejażdżkę swoim quadem. Nie dość, że nie miał prawa jazdy, to jeszcze był pod wpływem alkoholu. Jego podróż zakończyła się konsekwencjami prawnymi, choć mogła mieć tragiczny finał.

W miniony wtorek (12 stycznia) na terenie gminy Piwniczna-Zdrój omal nie doszło do tragedii. Około godziny trzynastej policjanci zostali powiadomieni, że na jednej z dróg leży mężczyzna, który jadąc quadem wywrócił go, po czym upadł na jezdnię.

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, czterokołowiec był ustawiony w poprzek jezdni, a na nim siedział mężczyzna. Okazało się, że pojazd jest niezarejestrowany i nie ma ubezpieczenia. Mężczyzna, który nim jechał w ogóle nie powinien tego robić, ponieważ nie miał prawa jazdy. Jakby tego było mało, policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu.

- Mężczyzna bełkotał i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Nie był w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie policjantów, jak doszło do zdarzenia. Wspomniał, że pił alkohol, a potem wsiadł na quada, by wrócić nim do domu i nie pamiętał, co się później wydarzyło – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Zobacz też Wypadek w Nowej Wsi. Samochód wypadł z drogi, ranna kobieta trafiła do szpitala

Z uwagi na stan, w jakim znajdował się poszkodowany mężczyzna, policjanci nie byli w stanie przebadać go alkomatem. Pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala. Tam pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu. 

- Niefrasobliwy kierowca będzie musiał ponieść konsekwencje swoich czynów. W Komisariacie Policji w Piwnicznej-Zdroju prowadzone jest śledztwo w sprawie o wykroczenia tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z kolei wyniki badań krwi będą podstawą do podjęcia przez policjantów dalszych czynności, w zależności od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie sprawcy – dodaje Aneta Izworska. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021