Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
19/03/2024 - 16:05

Pijany noworodek: sądecka policja - było zgłoszenie o porodzie kobiety pod wpływem alkoholu

Policja potwierdziła dzisiaj „Sądeczaninowi”, że przyjęła zgłoszenie o porodzie kobiety będącej pod wpływem alkoholu. Poród nastąpił kilka dni temu, w sądeckim szpitalu.

Jak już pisaliśmy, według nieoficjalnych informacji, które uzyskał „Sądeczanin”, w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym „Medikor” w Nowym Sączu na świat przyszło nietrzeźwe dziecko. Noworodek miał ponoć 2,5 promila alkoholu we krwi. Lekarze długo walczyli o jego życie.

W tej sprawie wypowiedziała się dla „Sądeczanina” bardzo oględnie Katarzyna Kozakiewicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Ginekologiczno-Położniczego „Medikor” w Nowym Sączu.

- Zarówno mama jak i dziecko zostały zabezpieczone przez nasz personel według wszelkich procedur. Przekazaliśmy temat do pozostałych służb i urzędów. – stwierdziła pani rzecznik.

Zwróciliśmy się również z pytaniami do sądeckiej policji. Dzisiaj otrzymaliśmy krótką odpowiedź.

- 10 marca oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze szpitali na terenie Sądecczyzny kobieta pod wpływem alkoholu urodziła dziecko – mówi kom. Justyna Basiaga, rzecznik sądeckiej policji. - Obecnie w tej sprawie w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu prowadzone jest postępowanie z art. 160 par. 1kk. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie udzielamy więcej informacji w tej sprawie.

Artykuł 160 par. 1kk mówi:

„Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Czy matka dziecka może je zabrać ze szpitala kiedy tylko zechce? Kto i jak zatroszczył się o przyszłość tego nieszczęsnego malucha? Czy organy państwa cokolwiek zrobiły w tej sprawie? Jak na razie wygląda na to, że wszyscy próbują w tej bulwersującej sprawie uparcie milczeć, albo mówić jak najmniej. ([email protected], fot. arch. "Sądeczanina").Dziękujemy za przesłanie błędu