Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
10/08/2021 - 11:30

Parking pod zamkiem w Rytrze jest już płatny. Przygotujcie drobne

Nasza Czytelniczka z zaskoczeniem odkryła właśnie, że parking pod zamkiem w Rytrze, z którego zawsze korzystała jest płatny. Czy to zgodne z prawem?

Parking pod zamkiem w Rytrze jest już płatny. Przygotujcie drobne

- Korzystam z tego parkingu od lat. Kilka lat temu przez chwilę też pobierano tu opłaty. Potem znów można było tu parkować za darmo. A tu raptem jedziemy z dzieciakami na spacer na zamek i znów wisi informacja, że trzeba płacić. Akurat nie mieliśmy przy sobie ani złotówki, tylko kartę i mąż stwierdził, że nie ma ochoty na nieprzyjemności i musieliśmy szukać miejsca gdzie indziej. Kto te opłaty wprowadził? – docieka nasza Czytelniczka, która przesłała nam zdjęcia tablic informacyjnych o opłatach.

O wyjaśnienia poprosiliśmy wójta Jana Kotarbę. – Rzeczywiście parking jest obecnie płatny – potwierdza samorządowiec. I wszystko jest zgodne z prawem. Teren należy do miejscowej wspólnoty gruntowej i jakiś czas temu został oddany w dzierżawę właśnie w celu utworzenia tu parkingu.

I tak za godzinę parkowania trzeba zapłacić 3 złote a za parkowanie cały dzień – 12 zł. Jest też wywieszony regulamin parkingowy. ([email protected] Fot.: Czytelniczka)Dziękujemy za przesłanie błędu