Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
23/11/2023 - 11:05

Park św. Kingi będzie bezpieczniejszy. Praca wre a co z tego wyniknie? [ZDJĘCIA]

Trwają prace m.in. przy zabezpieczeniu murów okalających wiatę, pod którą są chyba najpopularniejsze źródła wód mineralnych na Sądecczyźnie. Mowa oczywiście o parku św. Kingi, który funkcjonuje pod opieką Stowarzyszenia Młodów-Głębokie.

Park św. Kingi to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych miejsc rekreacyjnych na mapie Sądecczyzny. Zatankować wodę z tutejszych źródeł przyjeżdżają całe masy turystów i tych, którzy doskonale zdają sobie sprawę z jej dobroczynnego działania. Od wielu lat gospodarzem tego miejsca i opiekunem jest Stowarzyszenie Młodów-Głębokie. To jego członkowie utrzymują tu porządek, robią drobne naprawy, wykonują i często samodzielnie finansują inwestycje. Dzięki temu jest ścieżka upamiętniająca patronkę tego miejsca, wiata do grillowania, oczko wodne, wieża widokowa itp. 

Piwniczna-Zdrój: będzie drożej? Stawki za odbiór śmieci zależą od mieszkańców

Przyszedł jednak czas na poważniejszą inwestycję, czyli wzmocnienie i budowę murów zabezpieczających teren przed przepływającym tędy potokiem. - Modernizacja muru na terenie Parku Świętej Kingi w Ģłębokiem realizowana przez Stowarzyszenie Młodów-Ģłebokie przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu Małopolska Gościnna w wysokości 20 tysięcy złotych, Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój w wysokości 3 000 złotych oraz Piwniczanki, które przekazała na to zadanie tysiąc złotych - informuje Elżbieta Polakiewicz z piwniczańskiego magistratu.

Wykonawcą robót jest miejscowa firma Pio – Bud z Głębokiego. ([email protected] Fot.: archiwum Stowarzyszenia) © Materiał chroniony prawem autorskim

Park św. Kingi będzie bezpieczniejszy. Praca wre a co z tego wyniknie?
Trwają prace m.in. przy zabezpieczeniu brzegów potoku i murów okalających wiatę, pod którą są chyba najpopularniejsze źródła wód mineralnych na Sądecczyźnie. Mowa oczywiście o parku św. Kingi, który funkcjonuje pod opieką Stowarzyszenia Młodów-Głębokie.


Dziękujemy za przesłanie błędu