Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
28/11/2022 - 14:50

Oszuści atakują przed świętami Bożego Narodzenia. Uważajcie na takie SMS-y

Oszuści nie próżnują i wykorzystują wszelkie możliwe sposoby do tego żeby nas okraść. Szczególnie musimy być czujni przed świętami Bożego Narodzenia. Ich metody są niezwykle przebiegłe. Uważajmy zwłaszcza na podejrzane wiadomość SMS.

Oszuści wysyłają fałszywe SMS-y

Ten temat powraca bardzo często. Zwykle jest o nim głośno tuż przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy robimy duże zakupy. Niestety, nie inaczej jest i teraz. Oszuści nie próżnują i wykorzystują ten czas, by nas okraść. Niezwykle ważne jest, aby nie dać się nabrać na ich przebiegłe metody.

Wiele osób dostało w ostatnim czasie bardzo podejrzany SMS. – Twoja paczka została wstrzymana z tytuły niedopłaty 2.50 PLN. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulować należność [TUTAJ LINK] – brzmi jego treść.

Osoby, do których trafiła ta wiadomość żadnej paczki jednak nie zamawiały i nie spodziewały się dostawy w najbliższych dniach. Jest to zatem zwykłe oszustwo, mające na celu wyłudzenie pieniędzy od nieświadomych.

Niebezpieczny link wysłany przez oszustów

Bardzo ważne jest aby nigdy nie klikać w tego typu linki i nie przelewać żadnych pieniędzy. Może to się skończyć fatalnie. Istnieje bowiem ryzyko, że z naszego konta znikną wszystkie oszczędności. Jeśli przypadkowo trafilibyśmy na taką stronę, nigdy nie wypełniajmy żadnych formularzy z danymi, ani się nie logujmy.

Jeśli to zrobimy, to najlepiej bardzo szybko skontaktować się z samym bankiem lub policją. Cenna jest wówczas każda sekunda. Najlepiej jednak usuwać tego typu wiadomości od razu. ([email protected], fot.: Screen sms, Unsplash/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu