Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
21/12/2023 - 16:30

OSP Mszalnica ma nowy wóz! Bo dla Kamionki Wielkiej bezpieczeństwo to priorytet

OSP Mszalnica ma nowy wóz. To efekt włączenia się Kamionki Wielkiej do projektu „Bezpieczna Małopolska – samochody ratownicze”.

W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie wozów strażackich jednostkom OSP działającym na terenie województwa małopolskiego. Wydarzenie to było oficjalnym zakończeniem realizacji projektu pn. „Bezpieczna Małopolska – samochody ratownicze”. - W projekt ten zaangażowała się również gmina Kamionka Wielka, Dzięki uczestnictwie w programie gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 227 715 złotych na zakup nowego samochodu strażackiego dla OSP w Mszalnicy – informuje z satysfakcją wójt Andrzej Stanek. 

Kamionka Wielka: to była Wasza decyzja, na to wydacie fundusze sołeckie w 2024 roku

Zgodnie z zawartą przez Województwo Małopolskie umową dostawy wozów strażackich całkowity koszt zakupu samochodu dla strażaków ochotników z OSP w Mszalnicy wyniósł 275 200 zł. - Za tę kwotę zakupiono lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą i z napędem na 4 koła na podwoziu marki Renault Master, który niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy – obrazuje wójt.

W uroczystości przekazania auta uczestniczyła Małgorzata Antkiewicz-Wójs - sekretarz gminy Kamionka Wielka, której towarzyszył Władysław Główczyk - prezes OSP Mszalnica oraz Edward Witek – zastępca Główczyka. ([email protected] Fot.: UG w Kamionce Wielkiej - ) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu