Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
18/11/2020 - 13:35

Nowy Sącz: zmarła Barbara Wójcik, długoletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11

W sobotę (14 listopada) zmarła Barbara Wójcik, długoletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Sączu. Pozostanie na zawsze w pamięci szkolnej społeczności.

Barbara Wójcik przez wiele lat kierowała sądecką „jedenastką”, ale była również komendantką Hufca ZHP w Nowym Sączu. Swoje życie zawodowe i działalność społeczną związała z dziećmi.

- Wychowała wiele pokoleń nowosądeczan. Była człowiekiem o niezwykłej wrażliwości, zawsze gotowa pomagać, wszyscy mogli liczyć na jej przyjazną dłoń – mówi Marta Plata, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Sączu. - Nigdy nie szczędziła czasu, by być z drugim człowiekiem. Jej życiu przyświecało motto" Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Żegnaj Basiu, będziesz trwać w naszej pamięci.

Barbara Wójcik na trwałe zapisała się też na kartach historii sądeckiego harcerstwa jak instruktorka kadr harcerskich i komendantka obozów krajowych i zagranicznych.

- Z harcerstwem związana  była od 1963 roku. - mówi phm  Jakub Belski, członek Komendy Hufca ZHP Nowy Sącz ds. Promocji i Wizerunku. - Była drużynową drużyny harcerskiej przy Szkole Podstawowej w Siedlcach w latach 1963 - 69. W latach 1969 - 75 kierowała szczepem Iskra przy Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Była też zastępcą komendanta hufca od 1 października 1975 do 19 listopada 1980, a następnie pełniła funkcję komendanta hufca w latach 1980-81. Przez wiele lat pracowała w komendzie hufca oraz komisji stopni instruktorskich.

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się 21 listopada o godz. 12 na cmentarzu w Gołąbkowicach, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłej na miejsce spoczynku.

[email protected], fot. archiwum Hufca ZHP Nowy Sącz.Dziękujemy za przesłanie błędu