Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
12/01/2022 - 19:25

Nowy Sącz: wstrzymali przyjęcia na szpitalny oddział chirurgii onkologicznej!

W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu do niedzieli (16 stycznia) wstrzymane są przyjęcia planowe na oddział chirurgii onkologicznej. Czym podyktowana jest taka decyzja? Wiadomo...

Pacjenci, którzy mieli w najbliższym czasie zaplanowany pobyt w sądeckim szpitalu na oddziale chirurgii onkologicznej muszą, niestety poczekać jeszcze kilka dni.

Jak poinformowała Sądeczanina Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka prasowa szpitala, planowe przyjęcia na oddział chirurgii onkologicznej są wstrzymane w tym tygodniu. Do niedzieli, szesnastego stycznia włącznie.

- Od poniedziałku (17 stycznia) przyjęcia pacjentów na wspomniany oddział będą wznowione – mówi rzeczniczka szpitala. Co się stało, że dyrekcja szpitala musiała podjąć taką decyzję?

Otóż oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej w sądeckim szpitalu został przekształcony w oddział covidowy. Pacjenci w tzw. stanach ostrych, wymagający natychmiastowej interwencji chirurgicznej do tej pory trafiali właśnie na oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej. Teraz musieli zostać przyjęci na innym oddziale i jest to oddział chirurgii onkologicznej.

Jak zaznacza rzeczniczka w ostatnich dniach do sądeckiego szpitala trafiło sporo takich pacjentów. Mowa tutaj o pacjentach na przykład z zapaleniem wyrostka robaczkowego, zapaleniem otrzewnej, o pacjentach ze zranieniami, które muszą być błyskawicznie zaopatrzone chirurgicznie.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu