Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
09/01/2019 - 16:25

Nowy Sącz: Wiemy, kto może zostać drugim wiceprezydentem Nowego Sącza

Kto zostanie drugim wiceprezydentem Nowego Sącza? Stanowisko to jest jeszcze nieobsadzone. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal „Sądeczanin.info”, może nim zostać Waldemar Olszyński, były dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Kilka dni temu stracił stanowisko. Jak już pisaliśmy Zarząd Województwa Małopolskiego odwołał go z piastowanej funkcji. Portal „Sądeczanin.info” dowiedział się nieoficjalnie, że drugim wiceprezydentem Nowego Sącza może być właśnie Waldemar Olszyński. Kim jest?

Zanim zaczął kierować Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, a stało się to w sierpniu 2012 roku, przez kilka lat był szefem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Wiedzę dotyczącą spraw oświatowych ma w jednym palcu. Drugi wiceprezydent ma właśnie między innymi nadzorować sprawy oświatowe w mieście.

Waldemar Olszyński jest doświadczonym samorządowcem. Próbowaliśmy się z nim skontaktować, by potwierdzić nasze nieoficjalne informacje. Niestety, w jego telefonie komórkowym włączała się poczta głosowa.

Urząd Miasta w Nowym Sączu, jak wynika z naszych informacji będzie miał również swojego dyrektora.

Do tej funkcji, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie jest przymierzany Piotr Lachowicz, sekretarz Urzędu Gminy w Podegrodziu, były radny Nowego Sącza, a obecnie radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Zapytaliśmy Piotra Lachowicza, czy otrzymał od władz Nowego Sącza propozycję objęcia funkcji dyrektora Urzędu Miasta w Nowym Sączu?

- Nie ukrywam, że w sobotę od prezydenta Ludomira Handzla i jego zastępcy Artura Bochenka dostałem propozycję objęcia kierowniczego stanowiska w Urzędzie Miasta - powiedział portalowi Sadeczanin.info Piotr Lachowicz. Nie mówię tak, nie mówię nie – odparł dyplomatycznie radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. – Do końca tego miesiąca podejmę decyzję w tej sprawie. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia wyrażenia zgody na moje ewentualne przejście do Nowego Sącza przez mojego przełożonego, czyli wójta gminy Podegrodzie. W tej gminie jestem od 2007 roku sekretarzem.

Warto także przypomnieć, że Piotr Lachowicz piastował już funkcję sekretarza Urzędu Miasta w Nowym Sączu w latach 2003- 2006.

[email protected], fot. IM

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu