Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
19/04/2023 - 18:55

Nowy Sącz: w tym miejscu jeszcze niedawno był pusty teren. Teraz stanie tu centrum opieki wytchnieniowej

Jeśli prace budowlane przy stawianiu budynku Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu będą posuwały się w takim tempie to niewykluczone, że w grudniu tego roku ta bardzo potrzebna w mieście placówka opiekuńcza otworzy swoje podwoje i przyjmie pierwsze osoby.

Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego jest bardzo potrzebną i wyczekiwaną inwestycją w mieście. Realizuje ją Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „OLEXBUD” z Kąt. Prace sprawnie posuwają się do przodu.

Przypomnijmy, że, by można było zacząć to zadanie, Rada Miasta Nowego Sącza zgodziła się na dołożenie z miejskiego budżetu 900 tysięcy złotych, bo kwota, jaka została zabezpieczona na ten cel, by wybudować ten obiekt okazała się za niska. Inwestycja pochłonie ponad 4,8 mln złotych.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Nowym Sączu

Grono seniorów w Nowym Sączu z każdym rokiem jest coraz liczniejsze. Przybywa mieszkańców, którzy po latach zawodowej pracy i przejściu na rentę czy emeryturę wymagają troskliwej, często bardzo specjalistycznej opieki, w tym także medycznej. Z wiekiem, pojawiają się również, niestety choroby.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma być miejscem, które będzie zapewniało seniorom opiekę dzienną, całodobową oraz wytchnieniową.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu