Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
04/07/2020 - 07:55

Nowy Sącz: ulice Grodzka i Kunegundy wyremontowane. Już przejezdne! [ZDJĘCIA]

Kierowcy jeżdżący po Nowym Sączu odetchnęli z ulgą. Do użytku oddano zmodernizowane ulice Grodzką i Kunegundy z nowym rondem w rejonie „Kocich Plant”.

Kapitalny remont trwał prawie pół roku.

W tym czasie kierowcy musieli korzystać z wytyczonych objazdów, co było sporym utrudnieniem. Cierpliwością musieli wykazać się także mieszkańcy.

Czytaj także: Nowy Sącz: kładą asfalt na ul. Grodzkiej! Już bliżej końca remontu [ZDJĘCIA]

Zakres zadania był naprawdę duży. Została wyremontowana cała ulica Kunegundy (do skrzyżowania z ul. Zygmuntowską), a także odcinek ulicy Grodzkiej (do skrzyżowania z Al. Wolności/Batorego).

W rejonie „Kocich Plant” stare skrzyżowanie zastąpiło nowoczesne rondo, które z pewnością usprawni ruch w tej części miasta.

W ramach tej inwestycji wymieniono stare chodniki i położono nowe. Przy okazji wymieniono kanalizację oraz oświetlenie. Przy tych ulicach zamontowano nowoczesne, energooszczędne lampy.

Zadanie realizowała firma ZBD z Nowego Sącza. Inwestycja pochłonęła około 3,8 mln złotych. Była ona dofinansowana w sześćdziesięciu procentach z Funduszu Dróg Samorządowych.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

Nowy Sącz: ulice Grodzka i Kunegundy wyremontowane. Już przejezdne!
Kierowcy jeżdżący po Nowym Sączu odetchnęli z ulgą. Do użytku oddano zmodernizowane ulice Grodzką i Kunegundy z nowym rondem w rejonie „Kocich Plant”.


Dziękujemy za przesłanie błędu