Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
24/07/2022 - 15:50

Nowy Sącz: trwa referendum w sprawie spalarni śmieci. Na razie bez incydentów

Do godziny 21 dziś, czyli 24 lipca mieszkańcy Nowego Sącza mają prawo do zajęcia stanowiska w sprawie budowy spalarni przy ul. 29 Listopada oraz rozbudowy istniejącego albo budowy nowego składowiska odpadów komunalnych w naszym mieście.

Przypomnijmy, w trakcie referendum nowosądeczanie mają odpowiedzieć na pytania:
- Czy jesteś za rozbudową lub budową nowego składowiska śmieci na terenie miasta Nowego Sącza?

- Czy w Nowym Sączu, przy ul. 29 Listopada powinna powstać instalacja do termicznego przetwarzania odpadów komunalnych – w celu uzyskania tańszej energii cieplnej przez odbiorców Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, o ile instalacja ta będzie zgodna z przepisami o ochronie środowiska i ochronie zdrowia oraz będzie zagospodarowywać odpady komunalne wytwarzane przez mieszkańców Nowego Sącza na preferencyjnych warunkach?

Pełny wykaz wszystkich komisji i okręgów w publikacji: Referendum w sprawie spalarni. Jeśli się odbędzie to gdzie możesz oddać głos?

- Komisje obwodowe zaczęły pracować punktualnie o godzinie 7 rano. Pracują normalnie, do tej pory nie zgłoszono żadnego incydentu. Komisje będą pracowały do godziny 21 – usłyszeliśmy od sekretarza miasta Piotra Lachowicza.

Zamknięta jest tylko jedna komisja w zakładzie karnym przy ul. Pijarskiej i nie ma podczas tego referendum zamkniętych komisji w sądeckich szpitalach.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku referendów jakiekolwiek informacje na temat frekwencji – nawet cząstkowe czy orientacyjne - przeprowadzający je organ może podać dopiero po zamknięciu lokali wyborczych, czyli w tym wypadku dopiero po godzinie 21. ([email protected] [email protected] Fot.: IM)

Nowy Sącz: trwa referendum w sprawie spalarni śmieci. Na razie bez incydentów
Do godziny 21 dziś, czyli 24 lipca mieszkańcy Nowego Sącza mają prawo do zajęcia stanowiska w sprawie budowy spalarni przy ul. 29 Listopada oraz rozbudowy istniejącego albo budowy nowego składowiska odpadów komunalnych w naszym mieście. (Fot.: IM)Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu