Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
09/07/2018 - 15:25

Nowy Sącz: Siłownia „pod chmurką” przy sądeckim zamku to strzał w dziesiątkę

W Parku im. Ireny Styczyńskiej w Nowym Sączu gotowa jest siłownia „pod chmurką”. Sądeczanie chętnie z niej już korzystają.

Mieszkańcy w różnym wieku ćwiczą już w parku przy ruinach sądeckiego zamku. Do ich dyspozycji jest siedem zamontowanych urządzeń. Na każdym znajduje się tabliczka z opisem, jak należy ćwiczyć i, jakie partie mięśni można wypracować.

Na placu, na którym ulokowała się „siłownia pod chmurką” zamontowano też stylowe ławki. W parku przybyło także stylowych lamp. Koszt inwestycji wyniósł prawie 300 tys. złotych.

Jedną z osób, która dzisiaj przed południem ćwiczyła na siłowni „pod chmurką” była pani Teresa, mieszkająca w pobliżu wspomnianego parku.

- Ogromnie się cieszę, że takie miejsce powstało – mówi podekscytowana pani Teresa, słuchaczka Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Właśnie skończyły się nam warsztaty malarskie. Dawno tutaj nie byłam. W piątek zauważyłam, że w parku są nowe lampy, więc się do niego wybrałam. Ku mojemu zaskoczeniu odkryłam to wspaniałe miejsce. Tutaj, nieopodal parku mieszka sporo ludzi starszych. Wielu z nich, z pewnością będzie przychodziło, aby poćwiczyć. Ja na pewno. Muszę ćwiczyć, także ze względów zdrowotnych. Ta siłownia jest strzałem w dziesiątkę. Zamierzam przychodzić tutaj dwa razy dziennie.

Do dyspozycji mieszkańców są:

orbitrek - w ćwiczenia angażujemy mięśnie czworogłowe oraz dwugłowe uda. W trakcie trzymania uchwytów pracują ramiona.

wioślarz – zaangażowane mięśnie to mięśnie czworogłowe ud i najszerszy grzbietu. Ćwiczenie wspomagające kondycję.

motyl B - ćwiczenia na motylu wzmacniają mięśnie ramion i brzucha, a także poprawiają kondycję mięśniową pleców. Aktywizują wszystkie partie mięśniowe w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

narciarz – ćwiczenia wzmacniają mięśnie nóg, ramion i tułowia. Korzystnie wpływają na układ krążeniowo – oddechowy, poprawiają koordynację ruchową.

poręcz trójkątna - wzmacnia mięśnie nóg, korzystnie wpływa na układ krążeniowo-oddechowy, poprawia koordynację ruchową, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej.

prasa nożna - indywidualny wysiłek mięśni prostowników w obrębie kończyny dolnej. Ćwicząc na „Prasie nożnej” angażujemy głównie mięśnie prostowniki stawu biodrowego, mięśnie prostowniki stawu kolanowego: mięsień czworogłowy uda oraz mięśnie zginające podeszwowo stopę.

koła tai - chi - ćwiczenia wzmacniają mięśnie obręczy barkowej oraz ramion, poprawiają elastyczność i ruchliwość stawów ramion, łokci, nadgarstków. Ćwiczenia zwiększają sprawność oraz zakres ruchu kończyn górnych.

[email protected], Fot. IM.

Siłownia "pod chmurką" przy sądeckim zamku gotowa
Siłownia "pod chmurką" przy sądeckim zamku gotowa


Dziękujemy za przesłanie błędu