Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
20/07/2021 - 19:10

Nowy Sącz: przy ul. Bulwar Narwiku ruszyła budowa dworca przesiadkowego

Przy ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu ruszyła budowa dworca przesiadkowego kiss and ride. Na realizację tej inwestycji wykonawca ma cztery miesiące.

Do tej pory w tym miejscu znajdował się parking na kilkadziesiąt samochodów oraz przystanek autobusowy. Zatrzymywały się tam autobusy między innymi lokalnych, prywatnych przewoźników.

Po oddaniu do użytku dworca przesiadkowego nie będzie tam już miejsc parkingowych, poza kilkoma. Można tam będzie podjechać samochodem, wysadzić osobę i odjechać. Nowy Sącz: ostatnie uzgodnienia. Za kilka dni rusza budowa dworca przesiadkowego

Inwestycję realizuje firma Grand z Korzennej, która wygrała przetarg na to zadanie.

Wjazd na dotychczasowy parking przy ul. Bulwar Narwiku został zagrodzony. Zniknęła już stamtąd większość samochodów.

Pracownicy wykonawcy zdejmują już kostkę brukową, którą układają na paletach. Wszystko wskazuje na to, że zostanie ona ponownie wykorzystana w mieście.

W pierwszej kolejności, jak już pisaliśmy wykonawca będzie koncentrował się na pracach związanych z przygotowaniem podziemnej infrastruktury.

Na terenie nowego dworca przesiadkowego zostaną zamontowane kontenery, które jeszcze w ubiegłym roku zakupiła spółka MPK w Nowym Sączu. W nich znajdą się toalety dla pasażerów, węzeł sanitarny dla pracowników (toaleta i pokój socjalny). Na dworcu zostaną również zainstalowane nowoczesne wiaty przystankowe.

Inwestycja powinna zamknąć się kwotą około 1,4 mln złotych.

Po wybudowaniu dworca mają się na nim zatrzymywać autobusy komunikacji miejskiej, jak również autobusy prywatnych przewoźników, którzy podpiszą porozumienie z sądecką spółką.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Iga Michalec, MPK w Nowym Sączu, wizualizacja - biuro architektoniczne „KONSTRUKTOR” Roman Wróblewski.

Nowy Sącz: przy ul. Bulwar Narwiku ruszyła budowa dworca przesiadkowego
Przy ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu ruszyła budowa dworca przesiadkowego kiss and ride. Na realizację tej inwestycji wykonawca ma cztery miesiące.


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021