Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
27/04/2019 - 07:25

Nowy Sącz: przeszarżował, wypadł z jezdni i uszkodził dwa auta

Tuż po godzinie pierwszej w nocy, dziś czyli 27 kwietnia kierowca fiata bravo stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Do zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu ulic Klasztornej i Królowej Jadwigi w Nowym Sączu.

Zobacz też: Wypadek na ul. Królowej Jadwigi. Samochód zderzył się z autobusem MPK [ZDJĘCIA]

Według ustaleń policji kierowca najechał kołem na krawężnik i stracił panowanie nad pojazdem. W konsekwencji samochód wypadł z drogi i uszkodził dwa inne auta zaparkowane w pobliżu, słupki oraz znak drogowy. Mężczyzna opuścił samochód o własnych siłach. Jak wykazało badanie przeprowadzone przez policjantów był trzeźwy, dlatego postępowanie zakończono mandatem karnym.

Jeden z właścicieli uszkodzonych aut już skontaktował się z policją, która w podobnych sytuacjach przekazuje zawsze informacje o numerze polisy sprawcy, by poszkodowani mogli ubiegać się o odszkodowanie.

Zobacz też: Dramatyczny wypadek na ul. Królowej Jadwigi. Samochód potrącił mężczyznę

Na miejscu interweniowali też strażacy – z fiata bravo wydostały się na jezdnię płyny eksploatacyjne, które trzeba było zneutralizować sorbentem. Strażacy rozłączyli też akumulator w pojeździe.

Okolica, w której doszło do kolizji od dawna cieszy się złą sławą. Przede wszystkim dlatego, że większość kierowców jedzie tędy zbyt szybko i do podobnych zdarzeń jak opisane powyżej dochodzi tu bardzo często. Niestety czasem w ciągu dnia co powoduje, że nie raz ucierpieli też przechodnie.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info / KM PSP w NSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)