Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
13/07/2023 - 12:25

Nowy Sącz: po plaży nad Kamienicą został tylko ten grill. Można z niego korzystać?

Po pracach w korycie Kamienicy mieszkańcy Nowego Sącza dostali w pakiecie kilka fajnych miejsc, gdzie można wypocząć nad wodą. A co z tym grillem, który został po „plaży” fundowanej nam przez kilka sezonów za czasów prezydenta Ryszarda Nowaka naprzeciwko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji?

Po owej plaży (fot. powyżej z czerwca 2019 roku) zostały tylko pozostałości. Nadal jest tu trochę piachu nawiezionego dwa lata z rzędu za prezydentury Ryszarda Nowaka i raz za obecnego - Ludomira Handzla. Ludzi tu jednak w słoneczne dni nie brakuje. I wielu zastanawia się co z grillem widocznym na zdjęciu. Czy można tu zrobić ognisko, upiec kiełbaskę czy nie? Biorąc pod uwagę, że otoczenie jest mocno zarośnięte, można mieć wątpliwości choćby przez wzgląd na bezpieczeństwo.

Sama krata do pieczenia jest jednak cała. Podobnie jak otaczające je siedziska. Więc może jednak nikt nas stąd nie wyrzuci, nie wlepi mandatu jak tu jednak ognisko rozpalimy? To teren osiedla Gołąbkowice, zatem z pytaniem o możliwość grillowania zwróciliśmy się do przewodniczącego zarządu osiedla Antoniego Rączkowskiego. Ten z miejsca zaznacza, że odpowiedź może być tylko jedna: raczej nie. Nie jest to miejsce – jak choćby na Skałkach – formalnie wyznaczone do tego celu, zatem Straż Miejska może powiedzieć: nie.

Ale my za takimi odpowiedziami nie przepadamy. A może jest szansa, by jednak tu miejsce takie wyznaczyć? W końcu wystarczy wykosić teren obok. – Za Ryszarda Nowaka ten teren był w administracji MOSiR-u. Nie wiem, jak jest teraz. To było świetne miejsce rekreacyjno sportowe, bo było tu też boisko do siatkówki. Teraz wszystko wygląda, jak wygląda. A to mogłoby być świetne miejsce do wypoczynku szczególnie dla mieszkańców z pobliskich blokowisk – komentuje Rączkowski.

Ostatecznie ustaliliśmy, że postaramy się coś w tym temacie zadziałać bezpośrednio u tutejszych radnych z tego okręgu. O wynikach naszych starań poinformujemy niebawem. Dziś, trochę nieformalnie przypominamy – są w sklepach, za około 20 złotych, grille jednorazowe. ([email protected] Fot.: ES i archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu