Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
20/07/2019 - 16:40

Nowy Sącz: odpocznij na leżaku pod słynnym kasztanem. Kawa raz proszę! [ZDJĘCIA]

- Jest ciepło i bardzo przyjemnie w cieniu naszego słynnego kasztana - mówią mieszkańcy Nowego Sącza, którzy dzisiaj wczesnym popołudniem relaksowali się pod sądeckim ratuszem na rozłożonych leżakach. Skąd one się tam wzięły? Właśnie została uruchomiona kolejna Strefa Aktywności i Rekreacji zapowiadana przez prezydenta miasta Ludomira Handzla.

Zajmuje fragment płyty rynku między schodami, a kasztanem. Na tym wydzielonym terenie zostało ustawionych kilkanaście leżaków. Stoliczki są równie oryginalne. Są nimi odwrócone małe skrzyneczki. Można się tam zrelaksować, odpocząć, wypić kawę, wodę, czy zimny sok, zjeść lody.

Dzisiaj wczesnym popołudniem odpoczywało tam kilka osób. Jedną z nich był Grzegorz Jasiński, który wybierał się z córkami do kina, by obejrzeć upatrzony film.

- Pogoda jak marzenie - mówi nasz rozmówca - Warto przyjść do rynku i wejść do tej strefy. Władze miasta zapewniały, że coś takiego powstanie na rynku i dotrzymały słowa. Sądecki rynek trzeba jakoś ożywić. Tak uważam. Sądzę, że takie właśnie pomysły sprawią, że sądecka starówka zacznie tętnić życiem. A co do ulokowania tej strefy do rekreacji to uważam, że jest to strzał w dziesiątkę. Obserwuję, że przychodzą tutaj młode osoby z dziećmi, by chwilę posiedzieć. Sądzę, że wieczorem będzie ich jeszcze więcej. My jeszcze chwilę czekamy, bo za chwilę wybieramy się do kina. Seans rozpoczyna się o godz. 14.30.  Wcześniej pospacerowaliśmy po mieście. Byliśmy na lodach.

Przy sąsiednim stoliczku usiedli inni sądeczanie. Oni też uważają, że pomysł się sprawdzi, a mieszkańcy powinni się do niego przekonać.

- Strefa jest już dostępna od wczoraj - mówi Krystyna Stefańska. - Trzeba usiąść na leżaku i wtedy można zamówić sobie kawę w stylu: kawa raz. Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł. Miejsce jest też rewelacyjne. W cieniu kasztana. Przed chwilą padało, ale nas deszcz nie przegonił. Wczoraj wieczorem trzeba było rozstawić dodatkowe leżaki. Ludzi było full.

- Również uważam, że jest to cenna inicjatywa prezydenta miasta - dodaje Marek Wierzbicki. - Miejsce na funkcjonowanie czegoś takiego świetne. Takie leżaki przydałyby się również na plaży nad Kamienicą. Jest tam zrobiona fajna plaża i grill.

Podobna Strefa Aktywności i Rekreacji funkcjonuje już także na Starej Sandecji. W mieście mają funkcjonować cztery. Następne dwie mają być utworzone, według zapowiedzi władz miasta nieopodal Małej Galerii na sądeckich plantach i przy plaży nad Kamienicą.

[email protected], fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu