Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
15/06/2020 - 08:15

Nowy Sącz: nowa atrakcja przy ścieżce pieszo-rowerowej nad Kamienicą [ZDJĘCIA]

Otwarta w ubiegłym roku ścieżka pieszo-biegowo-rowerowa wzdłuż Kamienicy, ciesząca się ogromną popularnością wśród sądeczan wzbogaciła się w tym roku o kolejną atrakcję – miejsce do rekreacji. Wszystko to w ramach projektu „Przystanek Kultura”, w który zaangażowała się między innymi Fundacja Sądecka.

Przypomnijmy, że pięciokilometrowa ścieżka oddana do użytku i udostępniona mieszkańcom w sierpniu ubiegłego roku została wybudowana w ramach projektu pn. „Centra Aktywnego Wypoczynku” wraz z budową tras biegowych i biegowo-rowerowych nad Kamienicą”. Zaangażowało się w niego kilka samorządów, a jego liderem była Fundacja Sądecka.

Czytaj także: Interwencja Sądeczanina. Dzieło wandali przy ścieżce nad Kamienicą naprawione

Nowe miejsce do rekreacji, które właśnie stało się jej częścią obejmuje wybudowaną turystyczną wiatę przystankową, siłownię pod chmurką, wkrótce pojawi się także miejsce do naprawy rowerów.

Biegnąca wzdłuż Kamienicy ścieżka rowerowa będzie już nie tylko trasą dla cyklistów. To będzie także miejsce do wypoczynku.  

W realizację projektu „Przystanek Kultura” zaangażowały się, na zasadzie partnerstwa Fundacja Sądecka oraz miasta: Nowy Sącz, Stary Sącz, Bobowa i Lenartov, miejscowość na Słowacji. W ramach tego projektu na pograniczu polsko-słowackim pojawią się również identyczne turystyczne przystanki transgraniczne.

Projekt transgraniczny jest realizowany ze środków budżetu państwa oraz Unii Europejskiej. Miasto Nowy Sącz na to przedsięwzięcie przeznaczyło 110 tys. zł (brutto), z czego 85 proc. wartości projektu stanowi dofinansowanie.

Przy ścieżce wzdłuż Kamienicy zostały w ostatnich dniach również ustawione drewniane ławy, na których można usiąść i odpocząć. Ławki ustawiły służby miejskie.

Mikroprojekt „Przystanek Kultura” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu