Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
30/11/2018 - 16:50

Nowy Sącz: Nie będzie lodowiska przy ratuszu. Gdzie można śmigać na łyżwach?

W tym sezonie nie pojeździsz na łyżwach na lodowisku nieopodal sądeckiego ratusza. Dlaczego? Jak dowiedział się portal „Sądeczanin.info” w tym roku lodowisko to zostanie przeniesione w inne miejsce. Kto zgadnie, gdzie?

Jakie można wytypować miejsca? Propozycji ze strony mieszkańców Nowego Sącza padłoby z pewnością wiele. Ci, którzy typują teren Starej Sandecji trafili w przysłowiową dziesiątkę.

Stara Sandecja, to, jak mówią niektórzy „srebra rodowe miasta”. Działka miejska położona w bardzo atrakcyjnej części Nowego Sącza, w zasadzie w samym jego centrum, od wielu, wielu lat leży odłogiem. Kiedyś nasadzono tam, bez składu i ładu, skupiska krzewów i tyle. Miejsce jest niezagospodarowane.

Obecnie jedynie incydentalnie służy ono do organizacji jakiś miejskich przedsięwzięć lub jako plac pod wesołe miasteczko, czy cyrk.

Teraz  zagości tam  sztuczne lodowisko, które przez kilka sezonów funkcjonowało na płycie sądeckiego rynku. Taką decyzję podjął, jak dowiedział się nieoficjalnie "Sądeczanin.info" nowy prezydent miasta Ludomir Handzel.

Sądeczanie powinni jeździć na lodowisku w tym miejscu jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Jak się okazuje nie tylko tam będzie można pojeździć na łyżwach.

Już od najbliższego poniedziałku (3 grudnia) sądeczanie będą mogli korzystać ze sztucznego lodowiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej 34. Pogoda sprzyja. Teraz trwa jego lodzenie.

Lodowisko przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji funkcjonuje od 2001 roku.  Będzie ono czynne od poniedziałku do niedzieli w godz. od 9 do 20.15.

Ceny biletów w tym sezonie, jak dowiedzieliśmy się, będą takie same, jak w poprzednim.

Cennik: 
Bilet normalny 5,- zł/godz.

Bilet ulgowy 4,- zł/godz.

Bilet rodzinny 6,- zł/godz. (opiekun z dzieckiem do lat 10)

Grupowy 3,- zł (godz. dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

Koszt wypożyczenia łyżew: 

Indywidualnie: 5 zł
Grupa: 4,- zł/osobę
Ostrzenie łyżew: 5 zł

Uwaga! Obowiązkowa torba foliowa na obuwie wierzchnie.

[email protected], źródło: własne, UM w Nowym Sączu, Fot. arch. Sadeczanin.info,  UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)