Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
08/02/2021 - 11:40

Nowy Sącz: nauczyciele miejskich przedszkoli będą poddani testom

W Nowym Sączu testowani są nauczyciele pracujący w miejskich przedszkolach. Testy na koronawirusa mają już za sobą czterdzieści cztery osoby, sprawujące opiekę i uczące maluchy. Dzisiaj badanie przechodzą kolejni opiekunowie.

Nauczyciele przedszkoli nie byli do tej pory testowaniem, tak, jak ich koleżanki i koledzy uczący w szkołach podstawowych i średnich. Decyzję o przebadaniu nauczycieli pracujących w miejskich przedszkolach w kierunku koronawirusa oraz na obecność przeciwciał podjął prezydent miasta Ludomir Handzel na prośbę Anny Lorek, prezeski Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Sączu. Część nauczycieli i pracowników niepedagogicznych – czterdzieści cztery osoby mają badania przesiewowe już za sobą.

- Rzeczywiście pojawiło się takie oczekiwanie wśród nauczycieli przedszkoli - mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza. – W planie badania zaproponowanego przez Ministerstwo Edukacji nie byli uwzględnieni nauczyciele przedszkoli. Związek Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Sączu zasugerował, że nauczyciele czuliby się pewniejsi, gdyby i oni byli przetestowani. Zorganizowaliśmy takie badanie.

Na przebadane w ubiegłym tygodniu czterdzieści cztery osoby, nie mieliśmy ani jednego pozytywnego wyniku. Planowana jest jeszcze jedna tura badań nauczycieli, którzy na takie badanie się zdecydowali. Dzisiaj testowanych (wymaz) jest 108 nauczycieli z miejskich przedszkoli.

Jak zapowiedział prezydent, następną grupą, która zostanie przebadana, będą nauczyciele klas I – III oraz pracownicy niepedagogiczni szkół podstawowych. Program jest rozwojowy i będzie realizowany w miarę potrzeb. ([email protected]), fot. IM.

Dziękujemy za przesłanie błędu