Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
11/01/2022 - 22:20

Nowy Sącz: komisja rewizyjna Rady Miasta poszerzona. Którzy radni dołączyli?

Po poszerzeniu składu komisji infrastruktury i ochrony środowiska, Rada Miasta pochyliła się nad projektem uchwały dotyczącym poszerzenia składu kolejnej komisji – rewizyjnej. Chęć pracy w niej wyrazili radni Tadeusz Gajdosz i Leszek Gieniec. I będą pracowali w tej komisji.

O przyjęcie tego projektu uchwały prosił wnioskodawca, czyli radny Maciej Prostko, przewodniczący klubu Koalicja Nowosądecka. Zaraz potem wiceprzewodniczący rady Artur Czernecki zgłosił, by poszerzyć skład tej komisji do 12 radnych.

Jak zaznaczył wspomniany radny komisja rewizyjna jest niezwykle istotną komisją, bo – jak stwierdził – ta komisja kontroluje pracę władz miasta.

Wspomniany radny odnosząc się jeszcze do składu komisji infrastruktury i ochrony środowiska powiedział, że poszerzenie jej składu – według niego – „jest skokiem na władze”.

- Tutaj – odnosząc się do komisji infrastruktury i ochrony środowiska – radna Teresa Cabała mówiła dalej - Chcecie mieć większość prezydencką. Trzeba to sobie powiedzieć prosto w oczy. Wszystkie opinie przejdą! I o to chodzi także w składzie komisji rewizyjnej. Chodzi o większość prezydencką w tej komisji, bo zbliża się absolutorium. Wstyd mi szanowni Państwo!

- Tak ma pani absolutnie rację. Dość obstrukcji w komisjach – mówił radny Leszek Zegzda. – Dość zakłamania. Większość radych chce współpracować z prezydentem. To nie oznacza, że muszą być bezwolni. Nieeleganckie jest ubieranie się w postawę niewiniątka. Trzy lata naszej współpracy mówi wszystko.

- Według jakiego klucza były trzy lata temu tworzone składy komisji – kierował to pytanie do radnej Teresy Cabały radny Dawid Dumana.

Przewodnicząca rady Iwona Mularczyk zabierając głos w tej sprawie nie zgodziła się z tym, co powiedział radny Zegzda, jakoby dochodziło do obstrukcji w komisjach.

- Są takie momenty, że mam wątpliwości czy merytoryka w nich obowiązuje. Nie ma się co oburzać tym, bo tak jest w państwie demokratycznym – stwierdził radny Zegzda, w imieniu klubu.

Radny Kądziołka włączając się do dyskusji powiedział, że cieszy się, że w trakcie tej debaty wybrzmiało to, że:

- Chcecie państwo, pracując w komisji infrastruktury i komisji rewizyjnej mieć większość, by realizować to czego zażyczy sobie prezydent Ludomir Handzel – stwierdził wiceprzewodniczący rady.

Radny Józef Hojnor poprosił radych, aby popatrzyli sobie w lustro i przypomnieli sobie – co ślubowali miastu.

- Nie chowajcie się za przynależnością partyjną dodał radny. Dołóżcie starań, aby to, co ślubowaliście stały się faktem. Zakasajmy rękawy.

Rada głosowała najpierw poprawkę zgłoszoną przez radnego Czerneckiego dotyczącą zwiększonego składu wspomnianej komisji z 3 do 12 radnych. Nie została ona jednak przegłosowana. Potem rada przeszła do głosowania już samego projektu uchwały. Siedemnastu radnych radnych zagłosowało za tym, aby radny Tadeusz Gajdosz dołączył do składu tej komisji. Jeden radny miał problemy z połączeniem, ale był za. Czterech radnych wstrzymało się od głosu.

Wraz z radnym Tadeuszem Gajdoszem do prac wspomnianej komisji - zgodnie z decyzją rady - włączy się także radny Leszek Gieniec.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu